Jak dbać o pościel z kory?

Pościel z kory jest jednym z najczęściej wybieranych kompletów do sypialni, doceniana jest za swój niecodzienny wygląd oraz praktyczność, jest to rodzaj produktu, który jest niezwykle łatwy w konserwacji. Poniżej przedstawimy charakterystykę pościeli z kory oraz co robić aby zachowała swój doskonały wygląd przez długi okres użytkowania. Zapraszamy do lektury.

Kora – co to za materiał?

Kora (inaczej zwana gofrą) to rodzaj bawełnianego materiału, który w odróżnieniu od pozostałych kompletów pościeli różni się pofałdowaną powierzchnią, dzięki której uchodzi za niezwykle praktyczną – nie wymaga prasowania co doceni każdy kto choć raz prasował swój komplet na łóżko. Pościel z kory wykonana w 100% z bawełny wykazuje podobne właściwości co zwykła pościel bawełniana. Wykazuje właściwości higroskopijne, tzn odprowadza nadmiar wilgoci co przekłada się na komfortu snu, materiał jest niezwykle przewiewny co zapobiega nadmiernemu poceniu się podczas wypoczynku. Kora bawełniana nie podrażnia skóry, materiał jest przyjemny w dotyku, może być używany przez osoby cierpiące na alergie. Decydując się na zakup pościeli z kory zwróć uwagę na skład materiałowy, ważne aby produkt był wykonany z naturalnej bawełny, dzięki temu zapewnisz sobie zdrowy i komfortowy sen, czasami możesz natknąć się na produkty wykonane z poliestru lub z jego domieszką do bawełny, taki rodzaj w mniejszym stopniu przepuszcza powietrze, nie pozwala skórze oddychać, co może powodować dyskomfort.

Zdjęcie pochodzi ze strony https://i-posciel.pl/posciel-z-kory-bielawa-kora

Jak wybrać odpowiedni komplety z kory?

Komplety z kory to jedne z najczęściej występujących produktów do sypialni zaraz obok wersji z bawełny płaskiej. Na co powinniśmy zwrócić uwagę wybierając odpowiedni komplet? Przede wszystkim na skład materiałowy, najlepsze będą te pościele, które wykonane zostały w 100% z naturalnej bawełnianej tkaniny, dzięki temu zapewnisz sobie wysoki komfort snu. Po za materiałem zwróć uwagę na gramaturę kompletu, gruba pościel z kory o gramaturze od 130 do 140 g/m2 jest wysoce wytrzymała oraz odporna na przetarcia, taki komplet będzie spełniał się przed dłuższy czas niż produkty wykonane z gorszych jakościowo tkanin, w efekcie jest to inwestycja na długi okres.

Jak odpowiednio dbać o pościele z kory?

Kora nie wymaga specjalnych zabiegów podczas konserwacji, jest to jedna z jej zalet. Komplet możesz z powodzeniem prać w pralce automatycznej w temperaturze 40-60°C – dokładną temperaturę znajdziesz w przepisie prania dołączonym przez producenta, stosując się do zaleceń na metce produkt pozostanie w świetnym stanie a kolory będą żywe i wyraźne. Bawełniana kora szybko schnie, możesz suszyć ją w tradycyjny sposób, rozwieszoną na sznurku lub w suszarce bębnowej, wybierz wtedy odpowiedni program, najlepiej sprawdzi się program do tkanin bawełnianych. Produkt po wysuszeniu jest gotowy do schowania do szafy lub ponownego użycia, dzięki swojej gofrowanej powierzchni nie wymaga prasowania, nie gniecie się nawet podczas czyszczenia w pralce, co jest jej jedną z największych zalet.

Źródło https://i-posciel.pl

Tagged