Świece sojowe w szkle — przyjemny zapach w Twoim domu!

Świece to sprawdzony sposób na stworzenie wyjątkowego, przytulnego klimatu w domowym zaciszu. W ostatnim czasie bardzo dużą popularnością cieszą się te wytwarzane na bazie wosku sojowego. Jakie są ich główne zalety?

Świece sojowe

Świece sojowe — dlaczego warto zdecydować się na ich zakup? Stanowią one doskonałą alternatywę dla produktów wykonanych z parafiny, które najczęściej są produktem ubocznym rafinacji. Niekiedy wytwarza się je także ze smoły węgla lub torfu czy w sposób syntetyczny. Jeżeli chodzi natomiast o świece sojowe zapachowe, są one w pełni naturalne. Powstają bowiem na bazie surowców organicznych. Sprawia to, że są w pełni bezpieczne i zdrowe dla środowiska naturalnego. To jednak nie jedyna ich zaleta. Naturalne świece zapachowe nie wydzielają jakichkolwiek szkodliwych, toksycznych substancji przy spalaniu. Wosk sojowy jest w pełni biodegradowalny i może być wykorzystywany przez alergików. Do niewątpliwych atutów produkowanych jego bazie świec można zaliczyć także dwa razy dłuższy czas palenia w stosunku do wyrobów parafinowych. Warto wspomnieć tutaj również o tym, iż wosk sojowy jest niemalże bezzapachowy. Sprawia to, że nie ma on jakiegokolwiek wpływu na daną kompozycję zapachową i świeca jest w stanie w pełni oddać dany aromat.

Aromaterapia w domu

Aromaterapia jest jedną z metod medycyny alternatywnej, która opiera się o wykorzystywanie olejków eterycznych w celu wywołania fizjologicznych i emocjonalnych zmian. Jak powinna wyglądać prawidłowa aromaterapia w domu? Aby móc cieszyć się dobroczynnymi właściwościami olejków eterycznych, warto zaopatrzyć się w specjalne dyfuzory do aromaterapii. W sklepach dostępne są różnego rodzaju urządzenia tego typu. Do czynienia możemy mieć między innymi z dyfuzorami nebulizującymi, które rozbijają olejek eteryczny na drobne cząsteczki, wykorzystując do tego celu strumień powietrza pod wysokim ciśnieniem oraz specjalną dyszę rozpylającą. Kolejna propozycja to dyfuzory ultradźwiękowe wykorzystujące wodę oraz częstotliwości elektroniczne do wytworzenia mgiełki składającej się z olejku eterycznego oraz wody. Drgania ultradźwiękowe są generowane tutaj przez mały dysk umieszczony pod powierzchnią wody, który sprawia, że olejek rozpada się na drobne mikrocząsteczki. Do aromaterapii wykorzystuje się również dyfuzory cieplne. Tym, co je wyróżnia są elementy grzewcze przyczyniające się do stopniowego odparowywania olejku eterycznego do powietrza. Ostatnie z dostępnych rozwiązań to dyfuzory parowe wykorzystujące przepływ powietrza do rozprowadzania aromatu olejku eterycznego.

Olejki eteryczne

Jakiego rodzaju olejki eteryczne mogą być wykorzystywane do aromaterapii? Każdy z nich posiada nieco inny aromat i właściwości. Poniżej prezentujemy najpopularniejsze olejki eteryczne do aromaterapii.

  • Olejek lawendowy — działa uspokajająco, pomagając w walce z bezsennością i poprawiając jakość snu. Wykorzystuje się go w leczeniu bóli mięśniowych oraz reumatycznych.
  • Olejek z drzewa herbacianego — działa bakteriobójczo, grzybobójczo, wirusobójczo oraz uspokajająco. Jest używany do leczenia infekcji górnych dróg oddechowych.
  • Olejek eukaliptusowy — znajduje zastosowanie w przypadku leczenia przeziębienia, grypy, zapalenia oskrzeli, bólu mięśni oraz reumatyzmu.
  • Olejek cytrynowy — działa uspokajająco, niweluje zmęczenie, zabija bakterie i wirusy oraz pomaga w walce z trądzikiem.
  • Olejek różany — ułatwia zasypianie, przyspiesza gojenie się ran, poprawia nastrój i znajduje zastosowanie w leczeniu depresji.
  • Olejek miętowy — działa przeciwbólowo i reguluje pracę układu pokarmowego.
  • Olejek cedrowy — łagodzi stany zapalne skóry, przyspiesza gojenie się ran, łagodzi dolegliwości bólowe i reguluje hormony.
  • Olejek kamforowy — łagodzi stany zapalne, rozgrzewa, łagodzi trądzik i skutki ukąszenia owadów.
  • Olejek sosnowy — eliminuje zmęczenie, działa relaksująco i poprawia nastrój. Sosnowe olejki do dyfuzora łagodzą również stany zapalne skóry i wykazują właściwości przeciwgrzybicze.
Tagged