Włosy jak z Hollywood!

Sklepowe półki dosłownie uginają pod ogromnym wyborem kosmetyków do włosów. Szampony i odżywki do przeróżnych rodzajów włosów kuszą efektownymi opakowaniami. Na zdjęciach piękne modelki z burzą jeszcze piękniejszych włosów. Opisy i nazwy obiecują natychmiastowy efekt.

Najprostszy przekaz „kup ten produkt a będziesz tak wyglądać” działa. Aby osiągnąć szybkie efekty producenci kosmetyków nie stronią od substancji chemicznych, które na dłuższa metę nie są najlepsze dla zdrowia. Najczęściej spotykanym działaniem ubocznym takich szamponów jest przesuszenie skóry głowy. Nie pomogą najlepsze odżywki do włosów jeżeli myte są środkiem zawierającym te same detergenty co płyn do mycia naczyń. Nie każdy zdaje sobie z tego sprawę. Znacznie lepiej postawić na kosmetyki naturalne, ale tutaj też kryje się pułapka – większość z nich jest naturalna tylko z nazwy ponieważ nie ma przepisów regulujących używanie słów naturalny czy ekologiczny. Chcesz unikać chemii – zapoznaj się ze składem na opakowaniu.

Jak wybierać kosmetyki do włosów?

Aby spełniały swoją rolę najlepiej polegać na kosmetykach profesjonalnych, takich jakie używane są w dobrych zakładach i salonach fryzjerskich. Nie trzeba być fryzjerem czy kosmetyczką by stosować je w domu. Specjalną linię do pielęgnacji włosów i skóry głowy oferuje bandi.pl. W jej skład wchodzą szampony, odżywki do włosów, maski, ekstrakty i wcierki. Linia Tricho Esthetic powstała w wyniku wspólnych badań firmy bandi.pl i zespołu trychologów czyli specjalistów zajmujących się zdrowiem skóry głowy i włosów. Kosmetyki bandi.pl w większości skomponowane zostały ze składników roślinnych. Firma nie ukrywa ich składu – na ten temat można uzyskać szczegółowe informacje na stronie internetowej, a na blogu znaleźć tez można cenne porady kosmetologów.

Kto powinien używać odżywki do włosów?

Codzienne mycie włosów, nawet szamponem dobrej marki prowadzi do ich wysuszenia. Każdy powinien stosować odżywki do włosów, oczywiście optymalnie dobrane do indywidualnych właściwości skóry głowy. Oprócz jakości odzywki ważne jest jej regularne stosowanie i w miarę możliwości naturalny skład. Stosowanie kosmetyków do włosów należy potraktować jako ważną, codzienną czynność, która pomoże utrzymać skórę głowy w nienagannej kondycji. Szczególnie starannie powinny dobierać kosmetyki do skóry głowy osoby ze skłonnościami do alergii. Mycie super szamponem i nałożenie odżywki tylko przed ważną imprezą na pewno nie zagwarantuje fryzury z etykietki marketowego szamponu.

Tagged