3 pomysły na aranżację pokoju dziecięcego

Pokój dziecięcy jest niezwykle ważnym miejscem dla naszej pociechy, zarówno z perspektywy rozwoju jak i samopoczucia – dlatego też jego wystrojowi poświęcamy szczególną uwagę. Atmosfera wnętrza będzie szczególnie radosna, gdy nie tylko ścianom, ale również meblom nadamy wyjątkowe kolory! Sprawdź inspiracje aranżacyjne dla młodszych i starszych dzieci z wykorzystaniem farby do mebli dziecięcych.

Kolorowa kraina malucha 

Dziecku między 2. a 5. rokiem życia z pewnością spodobają się żywe barwy, które zna z animacji czy książek z bajkami. Błękitny odcień łóżeczka pozwoli uspokoić i ukołysać do snu naszą pociechę, czerwono-żółty stoliczek z krzesełkami pobudzi jej apetyt, a zielone i fioletowe szafy oraz regały pozytywnie wpłyną na kreatywność. Warto również rozważyć ręczne pomalowanie niektórych drewnianych zabawek, na przykład klocków lub układanek. 

Tikkurila Everal Aqua Matt jest farbą idealną do takich właśnie zadań – to emalia akrylowa, z pomocą której pomalujemy zarówno drewno jak i metal. Charakteryzuje się wysoką odpornością na uszkodzenia mechaniczne oraz zmywanie detergentami, więc fantastycznie sprawdzi się w pokoju dziecięcym! 

Kosmiczna aranżacja a farba do mebli dziecięcych

Wiele dzieci na pewnym etapie swojego rozwoju przeżywa fascynację kosmosem i tym, jak funkcjonuje Wszechświat. Projektując wystrój wzorowany na nocnym niebie najczęściej myślimy przede wszystkim o kolorze ścian i elementach takich jak dekoracje w kształcie  gwiazd czy zwisające z sufitu modele planet. Nieoczywistym uzupełnieniem tego typu wystroju będą meble w barwach przygaszonego srebra. Dzięki wykorzystaniu tych odcieni zwykłe biurko może stać się centrum dowodzenia statkiem kosmicznym, a półka na książki stanowić będzie element wyposażenia międzygwiezdnej bazy! Warto pamiętać też, że metaliczna szarość  połączona z ciemnoniebieskimi ścianami, stanowić będą ciekawą propozycję aranżacyjną nawet wtedy, gdy zrezygnujemy z dodatków związanych z astronomią. 

Do wyboru do koloru!

Kiedy nasze pociechy dorastają, staje się dla nich ważne podejmowanie decyzji dotyczących wystroju ich sypialni. To zupełnie naturalna tendencja, istotna w procesie kształtowania się poczucia autonomii. Przygotujmy się więc na aranżacyjne zmiany, które zaplanujemy wspólnie z dzieckiem. Możemy zaproponować mu umowę: samodzielnie dobierasz nową barwę Twoich mebli, a potem pomagasz w ich przemalowaniu. 

Emalia Tikkurila Everal Aqua Matt dostępna jest w aż 13 000 odcieni, wśród których z pewnością znajdzie się ten idealny.. To także produkt, z pomocą którego możemy bez obaw malować w obecności dziecka – ma delikatny zapach, bardzo szybko schnie i posiada rekomendację Polskiego Towarzystwa Alergologicznego. Kto wie, być może taka mała renowacja, przeprowadzana wraz z rodzicem, stanie się początkiem nowej pasji? 

Kiedy dysponujemy farbą do mebli dziecięcych (www.tikkurila.pl) o szerokiej gamie kolorystycznej, ogranicza nas jedynie wyobraźnia. Jednocześnie podejmujemy dwa ważne wybory: ten dotyczący barwy oraz ten dotyczący konkretnego produktu do malowania, który powinien być przede wszystkim trwały, bezpieczny dla zdrowia i zapewniać estetyczny efekt. Niech obie te decyzje będą dobrze przemyślane! 

Tagged