5 porad na zorganizowanie wesela w plenerze

Wesele w plenerze to jedna z najpopularniejszych ostatnio form organizacji przyjęcia po ślubie. Ma wiele zalet, bo ułatwia swobodną zabawę dla wielu gości, jednak decydując się na wesele na zewnątrz trzeba bardzo uważać! Oto nasze porady dotyczące organizacji przyjęcia na świeżym powietrzu!

Mogłoby się wydawać, że organizacja wesela w plenerze jest wyjątkowo prosta. Para młoda musi brać jednak pod uwagę wiele niezależnych od nich zmiennych, takich jak np. pogoda. Z tego względu trzeba przygotować się na różne scenariusze.

Zarezerwuj alternatywne miejsce

Sale takie jak Naskrajnej.plsą dobrym wyborem na wesele w plenerze, gdyż w razie problemów z pogodą dają alternatywną możliwość przeniesienia zabawy do wnętrza obiektu. Mały deszczyk nie będzie zagrożeniem, ale długotrwała burza z gradem może całkowicie popsuć imprezę!

Wybierz miejsce z dostępem do prądu

Orkiestra czy DJ, który będzie prowadził wesele potrzebuje miejsca z bezpośrednim dostępem do prądu, a najlepiej z osłoną na sprzęt. Zapytaj obsługi czy miejsce dla prowadzącego jest pod dachem, a jak nie – czy ma ewentualny namiot.

Zorganizuj wesele w namiocie

Wesele w plenerze nie oznacza, że nad głową nie może być żadnego dachu. Zorganizuj duży namiot eventowy albo parawan, by chronić gości przed wiatrem, słońcem i ewentualnym deszczem.

Przed określeniem terminu zwróć uwagę na prognozę pogody

Choć pogoda długoterminowa nie zawsze się sprawdza, to warto wiedzieć jakie warunki zapowiadają synoptycy. Jeżeli w lipcu ma bardzo padać, to nie warto na siłę organizować przyjęcia na świeżym powietrzu.

Porozmawiaj z osobą, która ma to za sobą

Poproś o radę osoby, które robiły wesela na zewnątrz, albo zapytaj o sugestie na forach internetowych. Z różnych błędów i doświadczeń możesz wyciągnąć wiele wniosków, które zabezpieczą Twoje przyjęcie przed nieszczęśliwym zbiegiem okoliczności.

Na koniec pamiętaj, że nie jesteś w stanie przewidzieć wszystkiego! Z tego względu podejdź do wesela z uśmiechem na ustach i luzem. To dzień, który ma być dla Was naprawdę szczęśliwy!

Tagged