5 powodów, dlaczego warto wybierać produkty handmade na prezent

Zbliżają się urodziny lub imieniny bliskiej osoby, której chcesz podarować coś niezwykłego? Poszukujesz oryginalnego, jedynego w swoim rodzaju podarunku świątecznego dla mamy, siostry, przyjaciółki lub ukochanej? Prezenty handmade to idealne rozwiązanie. Sprawdź, dlaczego warto zdecydować się na upominki ręcznie robione.

Handmade – produkty robione rękoma i… sercem

„Handmade” oznacza dosłownie „zrobione ręcznie”. To produkty, które zostały wykonane ręcznie przez indywidualnych twórców, a nie maszyny w dużych fabrykach. Wybierając więc gadżety tego rodzaju, masz pewność, że autor włożył w ich wykonanie wiele wysiłku, talentu, pracy rąk, ale również kawałek serca. Każdy naszyjnik, sukienka czy też torba handmade są jedyne w swoim rodzaju. Nie ma drugiej identycznej sztuki. Unikalność to z pewnością jedna z najważniejszych zalet produktów handmade. Takich produktów nie znajdziesz w popularnych sieciówkach, których oferta jest bardzo powtarzalna. Szukaj ich w specjalnych sklepach oferujących wyroby ręcznie robione, takich jak Artyferia.pl.

Making leather bag

Wysoka jakość wyrobów

Wykonując maszynowo ubrania, galanterię czy akcesoria, łatwo popełnić błąd. Z pozoru efektowna sukienka może okazać się krzywo zszyta, natomiast w biżuterii może brakować kryształka. Bywa, że tworzone hurtowo ozdoby mają niedoskonałości. Natomiast autorzy wyrobów ręcznie robionych firmują swe dzieła własnym nazwiskiem. Dlatego dokładają starań, aby każda torba handmade, kolczyki, tunika albo gadżet do domu były najlepszej jakości, cechowały się idealnym wykończeniem i dbałością o szczegóły. W przypadku błędu, twórca zazwyczaj szyje albo wykonuje daną rzecz jeszcze raz. Nie wysyła do klienta „zepsutego” przedmiotu. To daje pewność doskonałej jakości rękodzieła.

Ekonomiczność produktów

Odzież, biżuteria czy torba handmade są zazwyczaj droższe od produkcji seryjnej, nie jest to jednak regułą. Często w tzw. sieciówkach dużą część ceny stanowią koszty obsługi i pracowników, a także dodatkowa marża za „renomę” i popularność samej marki. W przypadku rękodzieła nie występują zwykle takie koszty. To sprawia, że nierzadko podobny produkt, wykonany z takich samych materiałów, okazuje się, paradoksalnie, tańszy w przypadku wersji ręcznie robionej. Ponadto upominki handmade są trwałe, a przez to okazują się finalnie bardziej ekonomiczne.

Możliwość personalizacji

Podarunki ręcznie robione mają zazwyczaj możliwość personalizacji. Na przykład, zamawiając torbę handmade od polecanego twórcy, możesz poprosić np. o zmianę koloru nici, haftu albo długości rączek. Upominki tego typu można też zazwyczaj spersonalizować poprzez wykonanie nadruku z imieniem albo dedykacją. To daje pewność, że nie istnieje drugi tak sam egzemplarz danego produktu.

Wsparcie lokalnych, zwykle polskich twórców

Wybierając przedmioty handmade, realnie wspierasz niewielkich, lokalnych, najczęściej polskich autorów. To zwykle małe firmy, które nie mogą sobie pozwolić na wielkie i kosztowne kampanie reklamowe. Wpływasz więc na rozwój biznesu i dajesz miejsca pracy.