Aranżacja retro w trzech wersjach kolorystycznych

Wystrój inspirowany latami 50., 60. i 70. XX wieku zachwyca zarówno tych, którzy taki styl pamiętają z lat młodości, jak i przedstawicieli nowego pokolenia. Łącząc meble i dodatki vintage z odpowiednią oprawą, możemy odmienić oblicze naszego mieszkania. Aby zadbać także o praktyczny wymiar wnętrza, warto zastosować farby zmywalne do ścian. Jakie wybrać kolory?

Klimatyczne zielenie

Odcienie awokado, groszkowy czy oliwkowy były bardzo często wykorzystywane przez projektantów czasów PRL-u, co możemy zaobserwować, przyglądając się obiciom mebli pochodzących z tamtego okresu. Jak z powodzeniem przenieść te charakterystyczne kolory na ściany urządzanego pokoju? Właściwym wyborem będzie Wiosenna trawka lub Zielona moc z palety Jedynka Deco & Protect Zmywalna. To wprost wymarzone tło dla mebli z ciemnego drewna pochodzących z epoki – na przykład stołu, oszklonej szafki czy regału na książki. Jeżeli uda nam się znaleźć charakterystyczne fotele “chierki” z tapicerką w kolorze musztardowej żółci, osiągniemy niezwykle satysfakcjonujący efekt estetyczny. W pomieszczeniu powinno stanąć kilka bujnych roślin doniczkowych. Warto zadbać także o ciepłe, żółte oświetlenie. Tego typu wnętrze bardzo dobrze sprawdzi się jako gabinet czy biblioteka, ale może także stać się kameralnym salonem.

Spokojna szarość

Podczas projektowania aranżacji retro wiele osób decyduje się na to, aby pomalować ściany na jasny, delikatny kolor. Dzięki temu stworzymy przeciwwagę dla barwnych elementów wystroju i zachowamy pewnego rodzaju kolorystyczny balans.

Stonowany odcień Bujamy w obłokach stanowi w takim wypadku idealną propozycję. Jasna szarość dobrze komponuje się z bardziej wyrazistymi kolorami, a dzięki unikalnym właściwościom farby zmywalnej nie będziemy musieli martwić się o ewentualne zabrudzenia. Aby wykreować klimat vintage nie potrzebujemy wcale kompletu mebli z PRL-u! Wystarczy charakterystyczna sofa na cienkich nóżkach, na której ułożymy kilka wzorzystych poduszek z motywami roślinnymi lub geometrycznymi. Będą do niej pasować fotele “liski” i stolik typu jamnik, jednakże możemy je zastąpić nowoczesnymi modelami, które designem nawiązują do estetyki lat 70-tych. Takie umeblowanie będzie najlepiej prezentować się w salonie. Zależnie od naszych gustów, możemy je uzupełnić kultowym telewizorem Rubin lub też poszukać pochodzących z epoki szyldów.

Kolor morza

Jeżeli dysponujemy przestronnym pomieszczeniem, warto rozważyć farby zmywalne do ścian (www.farbyjedynka.pl) o intensywnej barwie. Dzięki właściwościom Jedynki Deco & Protect Zmywalnej nie musimy martwić się o trwałość aranżacji. Mamy zatem możliwość podjąć nieoczywistą decyzję i osiągnąć niepowtarzalny efekt – wybierając wyrazisty odcień taki Magia Turkusu. Będzie wspaniale prezentował się w sypialni, szczególnie w połączeniu z jasnymi panelami lub piaskową wykładziną. Sugerowane meble do takiego wnętrza to przede wszystkim retro komoda i sekretarzyk z drewna w kolorze mahoniowym. Dobierzmy do nich kilka białych lub kremowych dodatków takich jak wazon, doniczki czy lampa. Turkusowa ściana to także doskonałe tło dla obrazów i plakatów. Jeżeli nie dysponujemy pasującym malowidłem, możemy poszukać klimatycznego plakatu z czasów PRL-u.

Urządzenie wnętrza vintage nie wymaga spędzenia dziesiątek godzin na selekcjonowaniu i renowacji umeblowania oraz akcesoriów. Korzystając z pojedynczych elementów pochodzących z epoki i wyszukując odpowiednie odcienie z palety Jedynka Deco & Protect Zmywalna bez problemu stworzymy odpowiedni klimat!

Tagged