Baby shower – co zrobić, by impreza z okazji narodzin dziecka była udana?

Informacja o nadchodzących narodzinach dziecka to wyjątkowa okazja do świętowania nie tylko dla przyszłych rodziców, ale także dla bliskich im osób. Baby shower to impreza, która pozwala uczcić to niezapomniane wydarzenie Podpowiadamy, co zrobić, by zabawa była udana i na długo pozostała w pamięci wszystkich gości.

Baby shower — wyjątkowe wydarzenie dla przyszłych mam

Baby shower, czyli znane pod polską nazwą bociankowe, to impreza coraz bardziej popularna w naszym kraju. To przede wszystkim zabawa organizowana na cześć przyszłych mam, a także idealne okazja do wręczenia im praktycznych, związanych z narodzinami pociechy prezentów. Najważniejsze jest jednak to, że podczas takiego spotkania oczekujące na przyjście na świat dziecka mamy, mogą spędzić z najbliższymi osobami czas w pełnej radości atmosferze. Towarzyszące ciąży i związanym z nią tematom zabawy, często stanowią podstawowy punkt w planie imprezy. Oto jak zorganizować przyjęcie w sposób, który uczyni z naszego baby shower niepowtarzalne wspomnienie.

Inspiracje ferrero, czyli baby shower w najlepszym wydaniu

Planowane narodziny dziecka to wyjątkowy moment w życiu każdej mamy i jej najbliższych. Oczekiwaniu na to niezwykłe wydarzenie zawsze towarzyszą ogromne emocje i ekscytacja. Odpowiednio przygotowana impreza z tej okazji jest nie tylko okazją do wielu wzruszeń i radości, ale także do świetnej, niezapomnianej zabawy. Dlatego też organizując baby shower warto poznać kilka sprawdzonych sposobów na udoskonalenie tego dnia. Gdzie szukać inspiracji? Na przykład w ramach Inspiracji Ferrero — cyklu, który pozwala uczynić wyjątkowymi najważniejsze momenty w życiu każdego z nas. Inspiracje Ferrero mogą okazać się świetnym sposobem na przygotowanie odpowiedniej na takie święto oprawy. Warto również poznać najbardziej popularne zabawy, które uczynią baby shower fantastyczną rozrywką dla nas i naszych bliskich.

Jakie zabawy będą najlepsze na baby shower?

  • Słoik życzeń dla maluszka, czyli idealna okazja, by goście mogli przekazać ciepłe słowo przyszłej mamie i dziecku. Obecni na baby shower przyjaciele rodzina mogą wrzucić do wcześniej przygotowanego i ozdobionego, dużego słoika niewielkie karteczki, na których napiszą życzenia dla maluszka. Główną atrakcją tej zabawy jest jednak to, że mama będzie mogła odczytać treść karteczek dopiero po narodzinach pociechy!
  • Malowanie brzucha – chyba najbardziej popularna zabawa podczas każdego bociankowego. W jej trakcie bliscy przyszłych rodziców mogą specjalnymi farbkami do ciała w kreatywny sposób ozdobić brzuch, w którym wciąż jeszcze rządzi maluszek! Uwiecznienie artystycznych fantazji na zdjęciach będzie stanowiło niepowtarzalną pamiątkę na długie lata.
  • Co to za piosenka? – to świetna zabawa, która z pewnością pozwoli przygotować się przyszłej mamie do śpiewania kołysanek na dobranoc! Odgadywanie tytułów piosenek dla dzieci po początkowych dźwiękach na pewno będzie okazją do śmiechu i nietuzinkowych pomysłów na urozmaicenie znanych tekstów.
  • Co wiesz o przyszłej mamie – czyli quiz dla osób, które o noszącej pod sercem malucha mamie wiedzą najwięcej. W zabawie można zadawać zarówno podstawowe, dotyczące bezpośrednich upodobań kobiety pytania, jak i te sprawdzające jej wiedzę na tematy związane z niemowlakiem. Taka gra jest także świetną okazją, by przyszła mama poznała kilka praktycznych rad i wskazówek na temat zajmowania się maluchem.

Jak widać, baby shower to okazja do świętowania wyjątkowego wydarzenia, jakim są ciąża i narodziny dziecka. To nie tylko czas, w którym można wręczyć przyszłym rodzicom użyteczne upominki, ale także chwila, która umożliwia rodzinie i najbliższym wspólne spędzenie niezapomnianych chwil w wyjątkowej atmosferze.

Tagged