Baterie kuchenne – jak je kupować? Porady dla aranżujących kuchnię

Baterie kuchenne stanowią szczególny typ tych urządzeń, w porównaniu do baterii stosowanych w innych miejscach. Przede wszystkim – baterie zlewozmywakowe muszą być wyjątkowo solidne oraz wytrzymałe. Powinny nie tylko pozwalać na szybki transport wody z systemu kanalizacji, ale również na jej dodatkowe napowietrzenie. W dużym uproszczeniu można powiedzieć, że dobrze dobrana bateria kuchenna powinna nie tylko sprawnie transportować wodę, ale również sprzyjać oszczędzaniu i obniżaniu poziomu jej zużycia. O tym, jak odnaleźć taką baterię, opowiadamy poniżej.

Kuchnia kompleksowo wyposażona – czyli kuchnia ze sprawną baterią zlewozmywakową

Dobrze dobrana bateria do zlewozmywaku to nieoceniona pomoc. Warto pamiętać, że zlewozmywak w wielu kuchniach to osobne i często użytkowane stanowisko pracy. Wykonuje się w nich rozmaite obowiązki – obieranie i skrobanie warzyw, ich czyszczenie, sortowanie, wybieranie oraz liczne inne. Ponadto, w zlewozmywaku poddajesz wszystkie akcesoria kuchenne myciu. Dlatego bateria, która będzie zasilać twój zlewozmywak, powinna gwarantować, że wszystkie potrzebne i istotne obowiązki zostaną z łatwością, bezproblemowo wykonane.

Dostępne baterie zlewozmywakowe można podzielić na kilka kategorii w zależności od przewidzianego dla nich sposobu montażu. Mowa przede wszystkim o bateriach natynkowych, podtynkowych oraz nablatowych. Ponadto, znajdziesz niezwykle popularne i coraz chętniej kupowane baterie stojące. To właśnie one uważane są za najbardziej wygodne i komfortowe w czasie codziennego użytkowania. Dlaczego? Przede wszystkim są wyposażone w długą i często elastyczną wylewkę. Pozwala to na swobodne manipulowanie jej ułożeniem i nakierowanie natrysku tam, gdzie jest akurat potrzebny. Baterie takie znajdziesz w ofercie sklepu Armatura24: https://armatura24.pl/baterie-kuchenne.

Baterie zlewozmywakowe do zadań specjalnych

Oprócz samego transportowania wody, baterie zlewozmywakowe mogą pełnić dodatkowe funkcje. Do najważniejszych należy możliwość rozcieńczania wody przy użyciu powietrza. W tym celu korzysta się z aeratorów i perlatorów, urządzeń montowanych na zakończeniu wylewki. Napowietrzają one wodę, zwiększając jej objętość i zarazem zmniejszając jej zużycie.

Do zlewozmywaków dwukomorowych polecamy baterie z wylewką wyciąganą, którą można przesunąć do drugiej komory, gdy tylko pojawia się taka potrzeba. Im dłuższy jest ich wężyk, tym większe będziesz mieć pole manewru.

Najwygodniejsze modele to te wyposażone w jeden uchwyt, za pomocą którego będziesz mógł manipulować ciśnieniem wody oraz dobierać jej temperaturę. Warto podkreślić, że baterie wyposażone w jeden uchwyt są powszechnie uważane za wygodniejsze w użyciu niż modele z dwoma pokrętłami. Dodatkowo warto zwrócić uwagę na miejsce, w którym uchwyt został ulokowany. Najczęściej, jest to prawa strona korpusu baterii – czyli miejsce najwygodniejsze do sterowania wodą z perspektywy osoby pracującej przy danym zlewozmywaku.

Warto na koniec wspomnieć o materiałach dedykowanych do baterii kuchennych. Do najczęściej stosowanych należą chrom, ceramika oraz granit. Są to materiały odporne na korozje, na oddziaływanie środków chemicznych i czyszczących oraz na obrażenia mechaniczne. Ponadto, są wysoce estetyczne – zwłaszcza powierzchnie chromowane połyskliwe, lub czarne matowe (szczególnie popularne w ostatnich latach).

Tagged