Bezbolesna depilacja gorącym woskiem – czy to możliwe?

Zdarzają się takie osoby, które powstrzymują się przed skorzystaniem z zabiegu depilacji woskiem z obawy przed bólem. Bezbolesna depilacja to określenie nieco na wyrost, ale można przygotować się do zabiegu, by zminimalizować odczucie bólu, szczególnie przed pierwszą wizytą w gabinecie. Każda następna jest dużo przyjemniejsza – uważają stali bywalcy, dla których regularna depilacja u kosmetyczki to rutynowa pielęgnacja ciała. Warto odwiedzić gabinet, który specjalizuje się w tego typu zabiegach i oddać się w ręce doświadczonej kosmetyczki.

Depilacja woskiem krok po kroku

Każda kosmetyczka z doświadczeniem trzyma się przyjętego standardu, jak wydepilować miejsca intymne lub większe partie ciała. Jak przebiega depilacja torsu u mężczyzn lub depilacja nóg mężczyzn i kobiet? Płynny wosk paskowy do depilacji rozgrzewa się do temperatury 37–38°C, nakłada szpatułką na depilowaną część ciała, a następnie zrywa za pomocą bawełnianego paska. Pasek zrywa się jednym szybkim ruchem i gotowe! Włoski wyrywane tą metodą najczęściej wychodzą wraz z cebulkami. Sam wosk natomiast zawiera w swoim składzie talk, który jest delikatny dla skóry, kiedy depiluje się duże partie ciała.

Warto wyjaśnić, że nakładanie wosku nie boli, a optymalna temperatura po rozgrzaniu preparatu sprawia przyjemność i przynosi ulgę napiętym mięśniom, jak ciepły kompres. Dla niektórych osób zrywanie paska z woskiem i włoskami może być nieprzyjemne, ale trudno ocenić, jak bardzo. Wszystko zależy od indywidualnego progu bólu w danym dniu. Pamiętajmy, że depilacja woskiem, a szczególnie zrywanie wosku trwa bardzo krótko, zwłaszcza wtedy, gdy kosmetyczka ma dużą praktykę. Cały zabieg np. depilacja nóg mężczyzn (uda i łydki) trwa tylko 15 minut.

Czy można coś zrobić, aby depilacja woskiem mniej bolała?

Warto zrobić w domu peeling cukrowy i zadbać o odpowiednią długość owłosienia. Włosy powinny mieć optymalną długość od 0,5 do 1 cm. Taki odrost osiąga się przeciętnie po dwóch tygodniach od ostatniego golenia. Jeżeli włosy są dłuższe, powinno się je przyciąć nożyczkami. Przed depilacją w domu, można wykonać peeling złuszczający naskórek, a włoski uniosą się i będą łatwiejsze do wyrwania. Doskonale nadaje się do tego celu gruboziarnisty peeling cukrowy. Przed depilacją nie powinno się nakładać na skórę oliwki, tłustych balsamów ani kremów, ponieważ wosk nie będzie dobrze przylegał. 

Pamiętaj o regularnym nawilżaniu skóry – nawilżona skóra lepiej reaguje na depilację woskiem i jest bardziej elastyczna, dzięki czemu nie dochodzi do zerwania naskórka i podrażnień. Przez pierwsze 3 dni po zabiegu powinno się zrezygnować z opalania.

Jak dbać o skórę po depilacji? Balsam opóźniający odrastanie włosków

Depilacja u kosmetyczki będzie jeszcze skuteczniejsza, a efekt utrzyma się dłużej, jeśli zastosuje się balsam do ciała opóźniający porost włosów. Warto zdać się na doświadczenie kosmetyczki, która może skutecznie doradzić produkt do danego rodzaju skóry i owłosienia. To także odpowiedź na często zadawane pytanie, jak dbać o skórę po zabiegu depilacji nie tylko miejsc intymnych, ale również innych partii ciała.

Panowie pocą się intensywniej niż kobiety, a w pocie znajdują się bakterie, które mogą powodować zapalenie mieszków włosowych, dlatego na wydepilowanych partiach polecamy stosować mydło antybakteryjne po zabiegach. Panowie i panie powinni również pamiętać, aby przez pierwsze 3 dni unikać chodzenia na pływalnię i do sauny, a także opalania się w solarium lub na plaży podczas intensywnego nasłonecznienia.

Depilacja bezpaskowa polega na usunięciu wosku szpatułką. Depilacja z użyciem bawełnianych pasków jest bardziej skuteczna w wyrywaniu włosków razem z cebulkami niż depilacja bezpaskowa. Doświadczona kosmetyczka tak przeprowadza zabieg, że włoski tracą wigor. Po zabiegu odrastają już tylko w niektórych miejscach, jest ich coraz mniej, a z czasem stają się znacząco słabsze i jaśniejsze. Dlatego każda kolejna wizyta jest coraz przyjemniejsza!

Tagged