Bezpieczne zakupy online – na co zwrócić szczególną uwagę?

Dziś duża część codziennych transakcji odbywa się online, zarówno z urządzeń mobilnych, jak i z innych urządzeń elektronicznych. Ważne jest, aby wiedzieć, kiedy zakup produktów lub usług za pośrednictwem tego medium jest bezpieczny i na co zwrócić szczególną uwagę!

Zabezpieczony sprzęt i połączenie internetowe

Podczas zakupów online używaj bezpiecznego połączenia internetowego. Unikaj kupowania za pośrednictwem publicznych sieci Wi-Fi, ponieważ nie zapewniają one żadnej gwarancji bezpieczeństwa.

Ponadto zadbaj o instalację kompleksowego rozwiązania zabezpieczającego na swoim komputerze lub urządzeniu mobilnym. Pamiętaj także o aktualizacji systemu operacyjnego i innych programów na wypadek, gdyby cyberprzestępcy chcieli wykorzystać lukę, którą odkryli w oprogramowaniu do pobrania poufnych danych.

Bezpieczne płatności

Kupuj tylko w witrynach, które akceptują bezpieczne metody płatności, np. realizowane przez stronę https://www.przelewy24.pl/. Dlaczego? Otóż takie opcje zapewniają ochronę konsumenta w przypadku nieotrzymania kupionego przedmiotu lub otrzymania produktu, który nie odpowiada Twojemu zamówieniu. Zawsze sprawdzaj również politykę zwrotów sklepu.

Zamknięta kłódka

Dokonując zakupu, korzystaj z bezpiecznego połączenia internetowego. Zabezpieczone witryny internetowe wykorzystują technologię, taką jak protokół bezpieczeństwa SSL, a połączenie danych jest szyfrowane. Aby upewnić się, że połączenie jest bezpieczne, poszukaj małej ikony kłódki w przeglądarce i zwrotu „https” na górze, na pasku adresu strony.

Zakupy w znanych i renomowanych sklepach internetowych

Szukając w sieci najlepszej oferty, patrz nie tylko na sam produkt, ale także sprawdź reputację sprzedającego i przeczytaj recenzje na temat sklepu. Wiarygodność i renoma sklepu online pomoże Ci zapobiec kradzieży danych lub tożsamości.

Podobnie ważne jest, aby sklep internetowy miały bezpieczne i odpowiednie rozwiązania płatnicze obsługiwane, np. przez Przelewy24. Takie witryny można obdarzyć zaufaniem.

Trzymając się tych zasad, możesz bez obaw robić bezpieczne zakupy online!

Tagged