Błędy w pielęgnacji twarzy, które popełniają kobiety

Codziennej pielęgnacji twarzy spora część z nas nadal poświęca zbyt mało uwagi. Popełniamy mimo wszystko sporo błędów, których łatwo można uniknąć. Warto o nich mówić, ponieważ skuteczna pielęgnacja twarzy daje zauważalne efekty. 

Pielęgnacja twarzy podstawą dobrego make-upu

Dlaczego prawidłowa pielęgnacja skóry jest tak ważna? Przede wszystkim dlatego, że codziennie trzeba z twarzy usunąć nie tylko nadmiar sebum, które wydziela nasza skóra, ale i szereg zanieczyszczeń, które każdego dnia osadzają się na na naszej twarzy. To po pierwsze kwestia samej higieny, nie o nią tutaj jednak wyłącznie chodzi. Bardzo ważne w prawidłowej technice mycia twarzy, stosowania kosmetyków pielęgnacyjnych i zabezpieczających jest ochrona skóry przed szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi. Skóra odpowiednio pielęgnowana lepiej radzi sobie ze szkodliwym działaniem promieniowania słonecznego, mrozu, zbyt dużego poziomu wilgotności, smogu oraz szeregu innych szkodliwych czynników. Ponadto, dzięki codziennej pielęgnacji skóry możemy w istotny sposób wpływać na procesy jej starzenia. Od tego, jak dbasz o skórę, w dużej mierze zależy to, jak szybko będzie się ona starzeć. Zamiast myśleć o najlepszym kryjącym zmarszczki podkładzie, być może lepiej zainwestować w odpowiednio dopasowaną do potrzeb skóry pielęgnację. 

Codzienna pielęgnacja twarzy — podstawowe błędy

Sklep Aelia, jak i inne drogerie oferuje bardzo różnorodny wybór kosmetyków. Niestety okazuje się, że część z nas z tego wyboru skorzystać nie potrafi. 

  • Jednym z najczęstszych błędów w pielęgnacji twarzy jest stosowanie kosmetyków niedobranych do potrzeb skóry. Cera sucha potrzebuje zupełnie innego rodzaju toniku czy kremu niż ta przetłuszczająca się czy z niedoskonałościami. Chronić skórę naczynkową trzeba w jeszcze inny sposób. W niektórych przypadkach do mycia lepszym rozwiązaniem jest żel z drobinkami złuszczającymi, w innym — delikatny olejek. 
  • Częstym błędem jest także stosowanie nieodpowiednich kosmetyków złuszczających. Klasyczne peelingi, zarówno te grubo-, jak i drobnoziarniste, w przypadku skóry wrażliwej, suchej, naczynkowej zamienić należy na peelingi enzymatyczne. Przy wrażliwej skórze klasyczny peeling działa jeszcze tylko bardziej podrażniająca, zamiast oczyszczać. 
  • Częstym błędem oczyszczania twarzy jest także jego niekompletność. Wielu osobom zdarza się koncentrować wyłącznie na okolicy oczu, ust policzkach, zapominają przy tym o pozostałej części twarzy (np. obszarze bezpośrednio przy linii włosów, brodzie) i szyi. 
  • Stałym elementem pielęgnacji twarzy powinna być także tonizacja, którą wiele osób ignoruje. Często oczyszczanie jest jednoetapowe, a po nim nie stosuje się toniku czy innego produktu, który mógłby przywrócić skórze naturalne pH. 

Jak powinna wyglądać codzienna pielęgnacja cery

Prawidłowa pielęgnacja twarzy powinny być przede wszystkim kompletna: oczyszczanie + tonizowanie + natłuszczanie/odżywianie. Pielęgnację twarzy zawsze należy rozpoczynać od usunięcia make-upu (1 faza), a dopiero potem przejść do oczyszczania twarzy (2 faza). Pielęgnacja poranna i wieczorna powinny być zróżnicowane. Zdecydowanie więcej produktów stosujemy wieczorem. To jest moment na regenerację skóry, troskę o jej odżywienie, wyciszenie, nawilżenie. Warto oprócz kremu stosować serum. Trzeba jednak pamiętać, że na serum zawsze nakładamy krem, nigdy nie stosujemy go samodzielnie, ponieważ serum nie działa wtedy tak, jak powinno. O ile kremy na dzień pełnią funkcję przede wszystkim ochronna i zabezpieczającą, o tyle te na noc powinny być maksymalnie odżywcze i regenerujące skórę. 

Tagged