Bonprix firany – jaką firankę wybrać do salonu?

Salon jest jednym z pomieszczeń najważniejszych w całym naszym domu. Tutaj czas spędza wspólnie rodzina czy też goście zaproszeni. Dodatki w salonie nadać mu potrafią klimat określony. Takim właśnie dodatkiem są Bonprix firany. Krótkie, długie, wzorzyste czy też gładkie – zastanówmy się, na które warto postawić?

Kolor

Oczywiście kolorem najpopularniejszym jeśli chodzi o Bonprix firany jest biel. Ta barwa uniwersalna pasuje w zasadzie do większości naszych wnętrz. Firanka biała zawsze będzie nie tylko ponadczasowa, ale także bardzo modna. Uda jej się rozświetlić nawet pokój najciemniejszy. Szczególnie powinniśmy na nią postawić w małym pomieszczeniu, ponieważ powiększy optycznie przestrzeń. Jeśli pokój jest przestronny, to postawić można na firany gotowe z akcentami kolorowymi lub też firanki do salonu z kolorze bardzo odważnym.  

Funkcjonalność

W minimalistycznych salonach postawić warto na delikatne oraz jasne firanki, które nie przytłoczą naszego wnętrza. W pomieszczeniach ze stylem odważnym wybrać można podpinane modne firanki z wzorem bardzo ciekawym. Firanka odpowiednia poprawić może wystrój ogólny salonu.

Ważny jest oczywiście cel, którym się kierujemy przy zakupie firan. Istotne jest to, czy dana firana do salonu ma pełnić funkcję także zasłonięcia przed spojrzeniami wścibskich sąsiadów. Wtedy się sprawdzą firanki długie, które zakrywają całe nasze okno. Gdy salon się znajduje od wschodu, musimy pamiętać o wyborze konkretnych firan, które nie będą przepuszczały słonecznych promieniu. Jeśli dana firanka ma być jedynie dekoracją, można się zdecydować na fasony, który zasłoni częściowo okno. Niezwykle popularne są firanki upinane na boki okien. Wpuszczają one sporo światła do pomieszczenia, dlatego też sprawdzą się w mniejszych salonach. W przypadku, gdy okno ma wielkość nietypową, to możemy się zdecydować na szycie firan na poszczególny wymiar, które dopasowuje się do wymagań klienta.

Jak materiał wybrać?

Bardzo ważnym punktem przy wyborze firanki jest materiał, z którego wykonane zostały firanki do salonu. Najczęściej firany są zrobione z woalu delikatnego, bawełny z poliestrem czy też poliestru. Są to tkaniny uniwersalne, które pasują do znacznej większości wnętrz. Bardzo duże znacznie ma fakt, czy dzianina będzie się poddawał zagnieceniom . Materiał bardzo się gniotący powodować może problemy bezpośrednio po praniu firanek, gdy musimy je wyprasować dokładnie. Każdy oczywiście ma swój indywidualny gust. W katalogu na pewno znajdziemy idealną dla siebie firankę.