Bransoletka Lilou – jak ją dobrać?

Zanim bransoletka Lilou stanie się w naszym posiadaniu, to powinniśmy się zastanowić nad jej rozmiarem. Czasami z rozmiarem nie trafiamy, ponieważ się kierujemy jedynie długością samej bransoletki. Czy zatem sama długość bransoletki oraz jej średnica to to samo?

Ważny jest materiał

Gdy marzy się nam bransoletka Lilou to musimy wybrać nie tylko piękny model, ale także odpowiedni rozmiar. Tak naprawdę to wszystko jest zależne od samego materiału, z którego dana bransoletka została wykonana. Cienkie oraz płaskie bransoletki, które są wykonane z jakiegoś miękkiego materiału, zazwyczaj są najbliższe obwodowi nadgarstka. Zaś bransoletki wykonane na przykład ze wspinaczkowej liny nie przylegają do nadgarstka. W związku z tym ich obwód musi być większy, ponieważ już z samego założenia są o wiele, wiele sztywniejsze. Rzadko kiedy nosimy zamykane na tak zwany ścisk. Należy wybrać taką, która nie będzie za duża, ani też za mała. Wszystko oczywiście jest także zależne od naszych indywidualnych preferencji.

Jak zmierzyć swój nadgarstek?

Są w zasadzie na to dwa sposoby. Pierwsza metoda to po prostu użycie centymetra krawieckiego. Bierzemy centymetr, owijamy go wokół nadgarstka ciasno  w miejscu najszerszym i zapisujemy dokładnie wymiar. Następnie do uzyskanej wartości dodajemy około 1,5 centymetra do maksymalne 2 centymetrów, które stanowić będą sam luz bransoletki.

Jeśli chodzi o drugą metodę, to potrzebny nam będzie kawałek sznurka, nitki oraz linijkę. Bierzemy kawałek sznurka, owijamy go ciasno wokół swojego nadgarstka i w miejscu najszerszym mierzymy linijką, a do tej wartości dodajemy jak powyżej do dwóch centymetrów luzu.

Czy wspomniany dwukrotnie luz jest wymiarem obowiązkowym? W zasadzie i tak i nie. Tak, ponieważ kupiona bransoletka powinna być wygodna. Nie z kolei dlatego, że może być dużo węższa oraz jednocześnie wygodna. Musimy także zdawać sobie sprawę z tego, że każdy z nadgarstków jest inny, tak samo jak my sami. Mamy także różne preferencje. Jedne z kobiet lubią luźniejsze bransoletki, a inne nieco szersze. Jest to kwestia indywidualna. Nikt nie może nam niczego narzucać. Zatem wymiary te powinny określać nasze indywidualne preferencje.

Na pewno z bransoletki Lilou będziemy zadowoleni. Jest to przepiękna biżuteria, która spełnia wymagania nawet najbardziej wymagających kobiet. Znajdziemy modele, które pasują zarówno do eleganckich kreacji, jak i także do takich, które nosimy na co dzień. Będzie to z pewnością nasz ulubiony salon z biżuterią, który będzie przez nas często odwiedzany.