Cera po 25 roku życia – skąd się biorą zaczerwienienia?

Zmiany skórne, tworzące się wraz z rumieniem na twarzy, szczególnie na czole i policzkach mogą być intensywne zwłaszcza wtedy, gdy zignorujesz problem, wymagający reakcji. Likwiduj zaczerwienienia, które mogą doprowadzić do trądziku różowatego.

Cera osób dorosłych – sprawdź czy masz wrażliwą cerę naczynkową

Cera naczynkowa jest specyficzną odmianą cery wrażliwej, charakteryzującą się płytkim umiejscowieniem pod skórą naczyń krwionośnych. Widoczne przez skórę naczynia krwionośne tworzą efekt cienkiej, wrażliwej skóry, skłonnej do podrażnień, zaczerwienień, przesuszenia i szybkiego starzenia. Cera naczynkowa narażona jest również na wystąpienie trądziku różowatego, będącego odpowiedzią na nieprawidłowości immunologiczne lub następstwem uwarunkowań genetycznych. Trądzik różowaty to coś zupełnie innego niż trądzik pospolity, który występuje głównie u nastolatków i związany jest z blokowaniem się ujścia gruczołów łojowych. Trądzik różowaty, powstający w następstwie rumienia na twarzy rozwija się na podłożu zmian łojotokowatych i wbrew wcześniejszym opiniom nie jest związany z przebiegiem menopauzy.

Cera naczynkowa skłonna do zaczerwienień

Naczynkowa cera skłonna jest do powstawania zaczerwienień, które obejmują przede wszystkim policzki, nos, czoło i brodę. Dokuczliwe zaczerwienienia na twarzy pojawiają się początkowo w niedużych ilościach, dotykając określonego fragmentu twarzy Nie należy ich bagatelizować, gdyż bez właściwej reakcji można doprowadzić do szybkiego rozwoju trądziku różowatego, który prezentuje się nieestetycznie i może powodować szpecące blizny. Cera wrażliwa, naczynkowoa, zaczerwieniona potrzebuje kompleksowej, dedykowanej dla niej pielęgnacji, by zapewnić delikatne oczyszczenie, nawilżenie oraz regenerację. 

Trądzik różowaty na cerze naczynkowej – co to?

Trądzikiem różowatym nazywamy pęcherze i krosty, rozwijające się na łojotokowych zmianach i zaczerwienieniach, powstałych na cerze naczynkowej. Trądzik różowaty jest efektem niewłaściwej pielęgnacji, zanieczyszczeń, docierających do cery naczynkowej z zewnątrz, może być uwarunkowany genetycznie lub pojawić się na skutek długotrwałego lub intensywnego stresu. Rozwijające się na zaczerwienieniach elementy trądziku różowatego nie są takie same jak zmiany po trądziku pospolitym, dlatego nie należy używać kosmetyków, dedykowanych do cery trądzikowej. 

Jak eliminować zaczerwienienia na twarzy?

Pielęgnacja cery wrażliwej, naczynkowej, zaczerwienionej, skłonnej do trądziku różowatego powinna odbywać się regularnie, a głównym jej składnikiem muszą być naturalne substancje, regenerujące barierę hydrolipidową naskórka, zachowujące film ochronny na skórze oraz dbające o równowagę hydrolipidową. Dzięki łagodzeniu zaczerwienień, eliminacji świądu cery możesz uniknąć trądziku różowatego. Ważne, by regularnie oczyszczać skórę dedykowanej dla jej potrzeb preparatem, nie zapominać o prawidłowym tonizowaniu i nawilżaniu. Nie należy podrażniać cery naczynkowej, stosując kosmetyki, zawierające emolienty. Wysokiej jakości preparaty zadbają o zdrowie wrażliwej skóry, zapobiegając jej podrażnieniom, zaczerwienieniom oraz rozwojowi trądziku różowatego. Unikaj stresu i zadbaj o zdrową dietę na co dzień, odżywiając cerę naczynkową i skłonną do zaczerwienienia. 

Tagged