Ciekawe książki o Włoszech. Poznaj tamtejszą kulturę, kuchnię i miejsca, które warto odwiedzić

Ciekawe książki o Włoszech. Poznaj tamtejszą kulturę, kuchnię i miejsca, które warto odwiedzić

Wybierasz się do Włoch? Przygotuj się do podróży czytając więcej o tym słonecznym i pięknym kraju. Nie ograniczaj się jedynie do przewodników. To z pewnością cenne źródło informacji, ale dopiero z takich pozycji, jak reportaże, czy literatura obyczajowa poznasz specyfikę włoskich regionów i lepiej przygotujesz się do wyprawy. Skorzystaj z naszych propozycji i skompletuj włoskie książki. Część z nich to pozycje obowiązkowe! 

Najlepsze włoskie książki. Co trzeba przeczytać 

Zanim zaczniesz spacer po wiecznym mieście lub zrelaksujesz się na jednej z pięknych plaż, zapoznaj się, choć z jednym z reportaży opisujących specyfikę danego regionu. Dzięki temu Twoja podróż zaczyna się jeszcze zanim wsiądziesz do samochodu lub na pokład samolotu. W języku polskim ukazało się do tej pory sporo pozycji opisujących różne zagadnienia dotyczące życia w tym śródziemnomorskim kraju. Warto przeczytać:

Peter Robb – Sycylijski mrok

Autor, jako turysta zapuszcza się w najmroczniejsze zakątki wyspy. Poznaje historię sycylijskiej mafii i jej skrzętnie skrywane sekrety. Czytając tę pozycję będziesz mógł przemierzać szlaki, których akcja została opisana w książce. 

Simonetta Agnello Hornby – Kropla oliwy. Moje sycylijskie wakacje

To z kolei dużo lżejsza pozycja i coś dla amatorów włoskiej kuchni. Akcja toczy się tu również na Sycylii, ale tamtejsze rejony pokazane są z zupełnie innej perspektywy. Autorka opisuje tu swoje dzieciństwo spędzone w luksusowej willi i dorastanie we włoskiej kulturze. To książka hołd dla tamtejszych tradycji i kuchni włoskiej kojarzącej się z beztroskim czasem. 

Mario Puzo – Ojciec chrzestny

Książki o Włoszech to nie tylko czytelnicze nowości. To także znana na całym świecie klasyka, po którą warto sięgnąć, aby lepiej zrozumieć ten region. Śledzenie historii i późniejsze znajdywanie kontekstów jest prawdziwą przyjemnością. A możliwość chodzenia po tajnych szlakach znanych z opisów Mario Puzo bywa bezcenna. 

Francois-Regis Gaudry & przyjaciele, Italia na talerzu

Nie sposób chyba inaczej opowiadać o tamtych rejonach niż odkrywając sekrety włoskiej kuchni. Tego zadania podejmuje się właśnie autor „Italii na talerzu”. Nie jest to kolejna książka kucharska, a opowieść, która naprawdę pobudza kubki smakowe. Z francuskim dziennikarzem i grupą jego przyjaciół, strona po stronie poznajemy włoskie przysmaki, a nawet uczmy się poprawnie je jeść. 

Te oraz wiele innych pozycji znajdziesz na stronach popularnych księgarni, takich jak np. Empik. Koniecznie odwiedź je, gdy planujesz swoją włoską wyprawę. 

Tagged

Dodaj komentarz