Ciekawe książki o Włoszech. Poznaj tamtejszą kulturę, kuchnię i miejsca, które warto odwiedzić

Ciekawe książki o Włoszech. Poznaj tamtejszą kulturę, kuchnię i miejsca, które warto odwiedzić

Wybierasz się do Włoch? Przygotuj się do podróży czytając więcej o tym słonecznym i pięknym kraju. Nie ograniczaj się jedynie do przewodników. To z pewnością cenne źródło informacji, ale dopiero z takich pozycji, jak reportaże, czy literatura obyczajowa poznasz specyfikę włoskich regionów i lepiej przygotujesz się do wyprawy. Skorzystaj z naszych propozycji i skompletuj włoskie książki. Część z nich to pozycje obowiązkowe! 

Najlepsze włoskie książki. Co trzeba przeczytać 

Zanim zaczniesz spacer po wiecznym mieście lub zrelaksujesz się na jednej z pięknych plaż, zapoznaj się, choć z jednym z reportaży opisujących specyfikę danego regionu. Dzięki temu Twoja podróż zaczyna się jeszcze zanim wsiądziesz do samochodu lub na pokład samolotu. W języku polskim ukazało się do tej pory sporo pozycji opisujących różne zagadnienia dotyczące życia w tym śródziemnomorskim kraju. Warto przeczytać:

Peter Robb – Sycylijski mrok

Autor, jako turysta zapuszcza się w najmroczniejsze zakątki wyspy. Poznaje historię sycylijskiej mafii i jej skrzętnie skrywane sekrety. Czytając tę pozycję będziesz mógł przemierzać szlaki, których akcja została opisana w książce. 

Simonetta Agnello Hornby – Kropla oliwy. Moje sycylijskie wakacje

To z kolei dużo lżejsza pozycja i coś dla amatorów włoskiej kuchni. Akcja toczy się tu również na Sycylii, ale tamtejsze rejony pokazane są z zupełnie innej perspektywy. Autorka opisuje tu swoje dzieciństwo spędzone w luksusowej willi i dorastanie we włoskiej kulturze. To książka hołd dla tamtejszych tradycji i kuchni włoskiej kojarzącej się z beztroskim czasem. 

Mario Puzo – Ojciec chrzestny

Książki o Włoszech to nie tylko czytelnicze nowości. To także znana na całym świecie klasyka, po którą warto sięgnąć, aby lepiej zrozumieć ten region. Śledzenie historii i późniejsze znajdywanie kontekstów jest prawdziwą przyjemnością. A możliwość chodzenia po tajnych szlakach znanych z opisów Mario Puzo bywa bezcenna. 

Francois-Regis Gaudry & przyjaciele, Italia na talerzu

Nie sposób chyba inaczej opowiadać o tamtych rejonach niż odkrywając sekrety włoskiej kuchni. Tego zadania podejmuje się właśnie autor „Italii na talerzu”. Nie jest to kolejna książka kucharska, a opowieść, która naprawdę pobudza kubki smakowe. Z francuskim dziennikarzem i grupą jego przyjaciół, strona po stronie poznajemy włoskie przysmaki, a nawet uczmy się poprawnie je jeść. 

Te oraz wiele innych pozycji znajdziesz na stronach popularnych księgarni, takich jak np. Empik. Koniecznie odwiedź je, gdy planujesz swoją włoską wyprawę. 

Tagged