Cierpkie perfumy – zapach piękna i sukcesu

Perfumy używane są od tysięcy lat. Kobiety od dawna olejowały swoje ciała tak, by wydzielały przyjemne zapachy. Z wonnych pachnideł słynie przede wszystkim Arabia — już tysiące lat temu wykorzystywały kwiaty i zioła, by tworzyć pachnące olejki. W Starożytnym Egipcie też miało to miejsce, wtedy często miało też wymiar sakralny. Za stolicę perfum uważa się jednak Paryż. A za prawdziwy rozkwit ich popularności odpowiadają już czasy nowożytne. Teraz najładniejsze perfumy damskie są bardzo rozchwytywane. A najlepsze akordy zapachowe naprawdę potrafią zawrócić w głowie.

Nie jest łatwo wybrać odpowiednie dla siebie perfumy. Wymaga to przecież sporo wiedzy. Nuty zapachowe — nuty głowy, nuty serca — to wszystko bardzo wpływa na zapach perfum. Ważna jest też skóra danego człowieka. Te same perfumy mogą pachnieć i rozwijać się zupełnie inaczej na dwóch osobach.

Zmysłowe perfumy damskie — jak je wybrać?

Urzekający zapach kwiatów pomarańczy? A może drzewo sandałowe i mocne, zdecydowane nuty drzewne? Wybór odpowiednich perfum to naprawdę spore wyzwanie. Zmysł węchu u każdego też działa inaczej. To, co dla jednych jest przyjemne, innym może sprawiać dyskomfort. Dlatego perfumy warto wybierać przede wszystkim stosownie do okazji. Perfumy idealne na randkę mogą być nieco mocniejsze niż te wybierane na co dzień do pracy. Dużo zależy też od pory roku — wielu uważa, że zapachy orientalno-kwiatowe najlepsze są zimą, podczas gdy te o zapachu czarnej porzeczki czy kwiatu pomarańczy idealne są na wiosnę. To już jednak kwestie indywidualne.

Cierpkie perfumy, a może klasyczne perfumy cytrusowe? Kwiat pomarańczy i inne cytrusowe zapachu

Mech dębowy, zapach jaśminu wielkolistnego czy też kwiat afrykańskiej pomarańczy — to wszystko brzmi dla wielu bardzo zagadkowo. Na czym się skupić? Na nutach głowy? Na grupie perfum? Są perfumy orientalne, kwiatowe, wodne, drzewne — o perfumach i rodzajach zapachów można mówić naprawdę długo. Jeśli nie wiedzą Państwo jak wybrać perfumy, jak pachną te z czarnym pieprzem i dodatkiem piżma, jaką woń wydzielają liście tytoniu czy jaki jest zapach róży bułgarskiej lub bergamotki to próbki perfum mogą bardzo pomóc w podjęciu decyzji.

Eleganckie perfumy na każdą okazję

Cierpkie perfumy cieszą się popularnością na całym świecie. To kompozycja bardzo uniwersalna, która pachnie przez długi czas. Nadają się dla kobiet aktywnych, dojrzałych i młodych. Są idealne dla kobiet biznesu i wyzwolonych artystek — zawsze warto pachnieć bowiem kwiatem pomarańczy. To świeży, cierpki zapach, który pozostaje w pamięci na długo.

Tagged