Clotrimazolum opinie – jak się kształtują oraz co to za krem?

Musimy przyznać, że Clotrimazolum opinie to krem, który się cieszy niezwykłą popularnością. Opinie są naprawdę pozytywne. Warto zapoznać się z tym lekarstwem nieco bliżej. Kto wie, może akurat nam pomoże?

Działanie Clotrimazolum

Clotrimazolum opinie to głównie recenzje niezwykle pozytywne. Jeszcze bardziej chcemy zapoznać się z jego działaniem. Szczególnie gdy mamy problemy z zajadami. Czynna substancja w przypadku tego kremu to klotrymazol. Jeden gram kremu zawiera dokładnie dziesięć miligramów klotymazolu oraz także pomocnicze substancje.

Klotrymazol zabija część znaczną grzybów, które wywołują najczęściej u ludzi zakażenia. Bardzo ważne jest to, jak bardzo jest skuteczni w likwidacji dermatofitów oraz drożdżaków. Produkt leczniczy stosuje się także w przypadku grzybiczych zakażeń skóry, na przykład w wyniku grzybicy stóp czy też kandydozy śluzowej błony narządów płciowych zewnętrznych.

Zastosowanie kremu

Leczniczy produkt Clotrimazolum jest wskazany do stosowania w miejscowym leczeniu grzybicy skóry rąk oraz stóp, nóg, podudzi oraz tułowia, które są wywołane przez tak zwane dermatofity. Za jego pomocą leczy się także zakażenia skóry, zakażenia błon śluzowych narządów płciowych zewnętrznych, które są wywołane przez kandydozy, a więc przez drożdżaki.

Produkt ten przechowywać należy w niedostępny sposób dla dzieci. Koniecznie w pokojowej temperaturze. Zaleca się także chronić przed działaniem światła oraz wilgoci. Nie wolno nam kremu tego zamrażać. Produkt uszkadzać możne czy też osłabiać samą skuteczność prezerwatyw lateksowych czy też domacicznych krążków (podczas leczenia oraz także pięć dni po jego zakończeniu poleca się stosowania innych metod antykoncepcyjnych. Alkohol, który jest zawarty w kremie spowodować może reakcję miejscową skórną. Może to być kontaktowe zapalenie skóry z obrzękiem, pęcherzykami czy też wypryskiem.

Czy są jakieś przeciwwskazania?

Na pewno leku tego nie wolno nam stosować w przypadku nadwrażliwości na któryś e składników kremu. Nie wolno go także stosować w pierwszym trymestrze ciąży. Zanim rozpoczniemy stosowanie tego leku przerwać należy karmienie piersią.

Na sam koniec powiedzmy sobie o możliwości wystąpienia poszczególnych skutków ubocznych. Częstość ich występowania jest nie do końca znana. Musimy się jednak liczyć z reakcją uczuleniową – dusznościami, pokrzywką, zbyt niskim ciśnieniem krwi, omdleniem, świądem pęcherzami, wysypką, złuszczeniami się naskórka, uczuciem bólu czy też dyskomfortu. Należy także wspomnieć o pieczeniu, obrzęku, kłucia, rumieniu czy też podrażnieniu.