Co jeść na śniadanie, aby mieć zgrabną talię i brzuch?

Śniadanie nazywane jest najważniejszym posiłkiem dnia, ponieważ to ono ma zapewnić nam energię na wiele godzin spędzonych na różnego rodzaju aktywnościach. Jak powinno wyglądać nasze śniadanie, aby było ono odpowiednie dla diety na płaski brzuch?

Co na płaski brzuch?

Osoby, które dużo ćwiczą, zdają sobie sprawę, że trening może nie wystarczyć, aby uzyskać efekt płaskiego brzucha. Ważne jest również to, co jemy, a skoro stawiamy na zdrowe, zbilansowane żywienie, warto zacząć od śniadania. Zobaczmy, co najlepiej spożywać na śniadanie, aby osiągnąć płaski brzuch i smukłą talię.

Jajka

Jajka to produkt polecany na śniadanie przez American Heart Association. Zawierają one dużą ilość dobrze przyswajalnych protein, a w żółtku jaja znajduje się mnóstwo witamin i minerałów. A do tego mają stosunkowo niewiele kalorii.

Jaja można spożywać na różne sposoby. Jeżeli zależy nam na lekkostrawnym śniadaniu, jajko na miękko będzie idealną opcją. Dietetycy zalecą na poranny posiłek także jaja sadzone lub jajecznicę ze ściętym białkiem. Trzeba jednak wiedzieć, że pomimo sporej wartości odżywczej, nie powinno się spożywać jajek w nadmiarze. Pamiętajmy, iż śniadanie ma dać nam energię, ale nie powinno być zbyt ciężkie, gdyż może to doprowadzić do problemów trawiennych.

Pieczywo pełnoziarniste

Jeżeli zależy nam na zrzuceniu zbędnego tłuszczu z brzucha, powinniśmy zamienić pieczywo białe na ciemne pełnoziarniste. Nie tylko zawiera ono mniej kalorii, ale także stanowi źródło stymulującego pracę jelit błonnika oraz witamin i minerałów, które wspomogą ogólną kondycję organizmu. Z ciemnym chlebem na śniadanie można zjeść naturalny twarożek z dodatkiem pomidora lub sałaty.

Płatki owsiane

Tradycyjna owsianka na wodzie lub mleku stanowi jedno z najpopularniejszych śniadań osób aktywnych fizycznie. Płatki owsiane zawierają dużo błonnika i witamin, a połączone z owocami lub jogurtem, naprawdę świetnie smakują. Warto jednak pamiętać, że choć owsianka pomaga utrzymać prawidłową pracę jelit, czasem może także powodować wzdęcia. Jeżeli taka sytuacja nam się przydarzy, ulgę powinny przynieść leki z symetykonem, który szybko rozbija pęcherzyki gazów, redukując wzdęcia.

Takim lekiem są kapsułki Espumisan. Są one łatwe do połknięcia i co ważne nie zawierają cukru, co sprawia, że mogą je przyjmować osoby chore na cukrzycę oraz pacjenci z zaburzeniami trawienia cukrów. Ponadto mogą być one stosowane również przez kobiety w ciąży i karmiące matki, ze względu na fakt, że zawarty w nich symetykon nie wchłania się z przewodu pokarmowego i jest wydalany w postaci niezmienionej.

Dlaczego zdrowe śniadanie jest takie ważne?

O śniadaniu nie powinno się zapominać, ponieważ jest to posiłek, który zapewnia nam energię na cały poranek, a czasem i na dalszą część dnia. Jeżeli pominiemy śniadanie i pójdziemy do pracy głodni, szybko możemy stracić siły i zapewne będziemy mieć problemy ze skupieniem uwagi. Nie zaleca się także jedzenia szybkiego śniadania, najlepiej postawić na pełnowartościowy posiłek, który będzie lekki, ale sycący zarazem. Jeżeli wybierzemy składniki zawierające odpowiednią dawkę witamin i minerałów, zapewnią nam one energię na długi czas. Zawarty w śniadaniu błonnik pomoże utrzymać uczucie sytości na kilka godzin, dzięki czemu nie będziemy szybko głodni.

Tagged