Co można polecić na filmy na wieczór we dwoje?

Planujesz romantyczny wieczór? Wybierz dobre filmy na wieczór we dwoje. Zastanówmy się czy ma to być komedia romantyczna, a może melodramat? Poniżej kilka propozycji, które z pewnością okażą się strzałem w dziesiątkę.

„Pretty Woman” oraz „Mój chłopak się żeni”

Jeśli chodzi o filmy na wieczór we dwoje to zestawienie otwiera film pod tytułem „Pretty Woman”. Jest to po prostu świetny film na wieczór z ukochaną osobą. Można powiedzieć, że jest to historia współczesna Kopciuszka. Vivian jest dziewczyną do towarzystwa. Pewnego dnia spotyka Edwarda, który jej proponuje rolę damy do towarzystwa na przeróżnych bankietach. Mężczyzna nagrodzi to sowicie. Dziewczyna się wprowadza do mieszkania bogacza i uczy się powoli życia towarzyskiego. Edward jest zauroczony jej naturalnością oraz spontanicznością. Z czasem się zakochują.

Kolejna propozycja to film „Mój chłopak się żeni”. Bohaterką tejże komedii romantycznej jest przepiękna Julianne. Nie potrafi się ona zaangażować w żadną poważniejszą relację. Niegdyś ją łączyło uczucie z niejakim Michaelem, ale związek się rozpadł i zostali przyjaciółmi. Obiecali także sobie, że jeśli do ukończenia dwudziestego ósmego roku życia nie znajdą sobie partnerów, to się pobiorą. Jednak gdy Michael zaprasza przyjaciółkę  na swój ślub, ta sobie uświadamia, że wciąg kocha go. W walce o swojego chłopaka nie cofnie się przez niczym.

Prawdziwa klasyka – „Dirty dancing”

Idealnym filmem na wieczór jest film, który opowiada o miłości, jak i także o tańcu. Chociaż film „Dirty dancing” już ma ponad trzydzieści lat, to wzrusza nas nadal. Dlatego możemy go znaleźć chociażby na Netflixie. Jego bohaterką jest Frances siedemnastoletnia, która jest zwana Baby. Spędza ona wakacje w luksusowym wypoczynkowym ośrodku. Towarzystwo z wyższych sfer dziewczynę nieco nudzi. W związku z tym poszukuje dla siebie innych kompanów oraz innych zajęć. W ten właśnie sposób poznaje bardzo przystojnego instruktora tańca – Johny’ego. Mężczyzna jest w trakcie przygotować do udziały w tanecznym turnieju. Okazuje się niespodziewanie, że Penny – jego partnerka nie może wystąpić z nim. Baby postawia, że zastąpi tancerkę. Jedna dziewczyna kompletnie nie potrafi tańczyć. Instruktor podejmuje się wyzwania i postanawia swoją nową partnerkę nauczyć tańczyć. Jednak chwile razem spędzone powodują, że pomiędzy tą dwójką nawiązuje się prawdziwe uczucie.

Wybór mamy spory. A może by tak zrobić sobie maraton i obejrzeć każdy z powyższych filmów? To jest naprawdę świetny pomysł. Musimy to przyznać.