Co składa się na system automatyki budynkowej?

SmartHome to innowacyjna technologia, na którą decyduje się coraz więcej osób. Żyjemy w świecie, w którym czas to pieniądz. Zastosowanie nowoczesnych możliwości w naszym domu zaoszczędzi nasz cenny czas i pieniądze. Jest to opcja idealna dla osób kochających połączenie nowoczesności z funkcjonalnością, a co najlepsze – automatyka budynkowa wciąż się rozwija!

Co składa się na system automatyki budynkowej? 

Automatyka budynkowa to rozbudowana sieć około 130 urządzeń, które pomagają nam w czynnościach życia codziennego. Styl życia w XXI wieku jest bardzo szybki i niejednokrotnie wymaga od nas robienia paru rzeczy jednocześnie. Dlatego właśnie stworzono system, który wyręcza nas z wielu codziennych obowiązków. Automatyka budynkowa nie ogranicza się tylko do zdalnego sterowania oświetleniem czy wentylacją, ale zarządzenie jest możliwe dla wszystkich elementów instalacji budynkowej.

Wiele możliwości zastosowania 

Dzięki produktom znajdujących się na stronie zamel.com inteligentne rozwiązania do naszego życia możemy wprowadzić wszędzie – w domach jedno czy wielorodzinnych, a także w obiektach użyteczności publicznej, takich jak: szpital, hotel czy restauracja. Produkty spełniają oczekiwania najbardziej wymagających klientów, dzięki czemu wciąż zyskują na popularności i poszerzają grono swoich fanów. Marka oferuje szeroką gamę produktów takich jak: automaty schodowe, przekaźniki czasowe, zasilacze impulsowe, transformatory i wiele innych. 

Indywidualizm i funkcje

Automatyka budynkowa jest zaprogramowana tak, że każde urządzenie działa samodzielnie. Eliminuje to problem awarii całego systemu, kiedy w jednym z podsystemów pojawi się jakiś problem. Automatyka budynkowa oferuje również wiele rozwiązań technologicznych. Poniżej przedstawiamy najpopularniejsze z nich. 

  • Sterowanie roletami – zarówno okiennymi, jak i drzwiowymi. Uruchamianie rolet odbywa się lokalnie bądź centralnie. Jeśli założone zostaną odpowiednie sterowniki wówczas można nimi zdalnie sterować. 
  • Oświetlenie – włączasz i wyłączasz światło, kiedy tylko chcesz. Nie musisz znajdować się w danym pomieszczeniu, nie musisz nawet znajdować się w domu. Oświetleniem możesz sterować zdalnie z dowolnego miejsca za pomocą swojego smartfonu. Wystarczy jedynie pobrać i zainstalować odpowiednią aplikację. Dzięki innowacyjnej technologii możesz automatycznie regulować poziom natężenia światła czy ustawiać jego dynamikę rozjaśniania. Nasuwa się tylko jeden wniosek: Inteligentne oświetlenie – automatyzacja Twojego domu właśnie stała się łatwiejsza. 
  • Temperatura – dzięki automatyce budynkowej już nigdy nie będzie Ci za gorąco lub zbyt zimno. Regulatory temperatury utrzymają ją na wybranym, idealnym dla Ciebie poziomie. Zainstalowane sondy wciąż monitorują poziom temperatury i utrzymują ją na oczekiwanych warunkach. Jeśli na dworze panują upalne temperatury, system załączy klimatyzatory. Wszystko po to, aby żyło się lepiej!

Automatyka budynkowa jest furtką przyszłości. Dziedzina wciąż ulega rozwojowi i poszerza oferowane możliwości dla swoich klientów. Świat żyje szybko, każdy z nas pracuje i wykonuje inne obowiązki domowe czy wychowuje dzieci. Komfort i ułatwienia pomagają nam przezwyciężyć trudy codziennego życia, a wyręczanie nas w domowych obowiązkach pozwala na większą ilość czasu poświęconą na relaks lub rozrywkę. SmartHome to innowacja, której powinien spróbować absolutnie każdy z nas. 

Tagged