Co zabrać ze sobą na wyjazd do pracy jako opiekunka osób starszych w Niemczech?

Opieka nad osobami starszymi w Niemczech to niezwykle wymagające, a zarazem tak satysfakcjonujące zajęcie. Na miejscu czekać na was będą zupełnie nowe obowiązki i wyzwania, a co za tym idzie, warto dobrze przygotować się do pierwszego kontraktu. Jak prawidłowo zorganizować wyjazd i o czym pamiętać, pracując jako opiekunka osób starszych w Niemczech?

Praca opiekunki w Niemczech – to warto wiedzieć

Adaptacja w nowej rzeczywistości może bowiem wiązać się ze sporym stresem zwłaszcza na początku waszej przygody. To całkowicie zrozumiałe! Trudności związane z rozłąką z bliskimi czy koniecznością zmiany dotychczasowego miejsca zamieszkania są wręcz nieuniknione. To jednak możecie skutecznie zminimalizować negatywne uczucia czy emocje. Co mamy na myśli? Przygotowując się do pierwszego kontraktu, warto zrobić listę najważniejszych rzeczy, które warto zabrać ze sobą na miejsce. Niekiedy wydaje nam się, iż bez co poniektórych akcesoriów się nie obejdzie, jednocześnie zapominając o tym, co tak naprawdę istotne. Czego zatem nie powinno zabraknąć w walizce opiekunki osób starszych?

Niezbędna dokumentacja

Niezależnie od charakteru waszego zatrudnienia czy okresu trwania kontraktu jako opiekunka osób starszych w Niemczech należy wcześniej przygotować niezbędną dokumentację. Dokumenty osobiste będą przydatne podczas przekraczania granicy polsko-niemieckiej czy załatwiania spraw urzędowych. Upewnijcie się zatem, czy dowód osobisty i paszport są wciąż ważne! W innym razie nie pozostanie wam nic innego, jak wyrobić nowe, co nałoży na was dodatkowe formalności. Jeżeli posiadacie prawo jazdy, o nim również nie zapomnijcie! Niekiedy stan zdrowia podopiecznego pozostawia wiele do życzenia, a co za tym idzie, prowadzenie auta może okazać się konieczne. Dodatkowo zabierzcie ze sobą polisę ubezpieczeniową oraz dokumenty otrzymane od pośrednika.

 Agencja pracy Laxocare oferuje pracę dla opiekunek osób starszych w Niemczech.

Apteczka pierwszej pomocy

Opieka nad starszymi w Niemczech to bez wątpienia świetny sposób, by podreperować budżet i zdobyć cenne w branży doświadczenie. Aby jednak wszystko poszło zgodnie z planem, zabierzcie ze sobą najważniejsze rzeczy! Podręczna apteczka pierwszej pomocy to prawdziwy ratunek w nagłych sytuacjach. Ból głowy czy nieprzyjemne skaleczenie mogą dopaść was znienacka… Wówczas warto mieć pod ręką podstawowe środki przeciwbólowe czy materiały opatrunkowe. Bez tego ani rusz!

Ubrania i dodatki

W waszym bagażu nie powinno zabraknąć niezbędnych ubrań i dodatków, które będziecie mogli wykorzystać bez względu na okoliczności. Jako że opieka nad starszymi jest bardzo wymagająca, powinniście zadbać o wygodne, a jednocześnie wykonane z naturalnych materiałów ubrania. Nie powinny sprawiać wam dyskomfortu czy krępować ruchów! W dodatku zaopatrzcie się również w buty i okrycie wierzchnie dopasowane do panujących w Niemczech warunków. Ma być ciepło, przyjemnie i wygodnie! Co jeszcze powinniście zabrać? Możecie spakować do walizki jedną elegancką kreację. Urodziny podopiecznego czy święta Bożego Narodzenia to idealna okazja, by zadbać o wygląd i zrezygnować z pracowniczego uniformu.

Akcesoria dodatkowe

Akcesoria codziennego użytku to absolutna konieczność! Niech nie zabraknie w waszej walizce telefonu, laptopa, ładowarek, książki, słownika czy ulubionych kosmetyków. Choć część z nich będziecie mogli kupić na miejscu, lepiej oczywiście zabrać je ze sobą! Nadprogramowe wydatki już w pierwszych dniach trwania kontraktu nie są nikomu potrzebne. Co więcej, koszt utrzymania w Niemczech jest wyższy aniżeli u nas… Dobrze przygotujcie się do wyjazdu, by nie martwić się o nic więcej!

Czy to wszystko? Oczywiście, że nie! Pozytywne nastawienie i uśmiech na twarzy to coś, o czym nie możecie zapomnieć.

Tagged