Czy warto nosić czółenka damskie?

Czółenka to bardzo uniwersalne buty. Często znajdują się w kobiecej garderobie. Cechą charakterystyczną takiego obuwia jest obcas, a także mocno wycięta cholewka.

Dlaczego warto nosić czółenka damskie?

Dużo kobiet posiada w swojej szafie kilka rodzajów czółenek damskich. Dzięki temu mogą dopasować poszczególny model do okazji oraz reszty stylizacji. Warto zaznaczyć, że czółenka damskie mają taką zaletę, iż będą pasować praktycznie do wszystkich typów ubioru. Powinny sprawdzić się do oficjalnych, eleganckich sukienek oraz do jeansów. Ponadto śmiało je można założyć do krótkiej spódniczki czy sportowej stylizacji. Mimo tego, że czółenka damskie mają bardzo uniwersalny charakter, to w sklepach można kupić bardzo dużo rodzajów czółenek. Różnić się będą od siebie przede wszystkim rodzajem obcasa, kolorem, jego wysokością, a także wykończeniem. Warto dowiedzieć się, w jaki sposób dopasować czółenka damskie do konkretnej figury.

Czym są czółenka damskie?

Czółenka damskie to taki rodzaj obuwia, który ma przeważnie dwa rodzaje obcasów. Jest to szpilka oraz słupek. Warto podkreślić, że pierwsze z nich są przeznaczone dla kobiet, które obdarzone są smukłymi łydkami. Szczuplejsze panie powinny kupować cienkie oraz delikatne szpilki. Trzeba też zauważyć, że wybór grubszego obcasa powinien sprawić, iż nogi będą wyglądać bardzo topornie. Kobietom mającym grubsze oraz masywniejsze łydki, zaleca się kupować obcasy w formie słupka. Powinny one zapewnić o wiele lepszą stabilizację, a także komfort. Ponadto będą wyrównywać proporcje sylwetki. Niestety w tym wypadku cienki szpilki mogą wyglądać dość nienaturalne. Oprócz tego czółenka mają dodatkowe zdobienia na obsadach. Będą one dodawać fantastycznego efektu, lecz jednocześnie powinny skupiać uwagę na łydkach. W przypadku niezadowolenia z tej części ciała najlepiej będzie postawić na model bez wzorów.

Jaki model czółenek damskich będzie najlepszy?

Wiele kobiet zastanawia się, czy kupić czółenka z zapięciem czy bez. Warto zaznaczyć, że czółenka z zapięciami wokół kostki to panujący obecnie trend. Nie każda kobieta może pozwolić sobie na kupno takiego modelu. W przypadku gdy posiada się grubsze łydki, wszystkie zapięcia bądź wiązania są niewskazane, bowiem będą podkreślać masywność łydek. Najlepiej będzie szukać obuwia z dużym wycięciem z przodu. W ten sposób powinno się optycznie wydłużyć sylwetkę. Trzeba też wspomnieć o tym, że z zapięć powinny zrezygnować panie o niższym wzroście. Takie modele będą najbardziej polecane kobietom wysokim i szczupłym oraz paniom, które mają grube kostki. W ostatnich czasach bardzo popularne są damskie czółenka w stylu peep toe, które polecane są na mniej oficjalne wypady. Niezależnie od tego, jaki rodzaj czółenek damskich zostanie wybrany, najlepiej będzie je kupić od sprawdzonych oraz renomowanych producentów. Dzięki temu powinny posłużyć na dłużej niż przez jeden sezon. Należy omijać podróbki chińskie, które są wątpliwej jakości. Dobra marka to gwarancja długiego korzystania z czółenek damskich.

Tagged