Czy warto udać się z dzieckiem na plac zabaw Park Ujazdowski?

Nie da się ukryć, że plac zabaw Park Ujazdowski był bardzo wyczekiwanym miejscem. Czekały nie tylko dzieci, ale także osoby dorosłe. Nie tylko dlatego, że sama realizacja była znacznie opóźniona (ponad dwa lata), ale głównie dlatego, że ten plac zabaw wprost zachwyca.

Superowe miejsce

Plac zabaw Park Ujazdowski to naprawdę superowe miejsce dla dzieci w samej stolicy Polski. Sam plac zabaw jest podzielony dokładnie na pięć części. Każde dziecko niezależnie od samego wieku, znajdziemy tutaj coś ciekawego. Teoretycznie jest przeznaczony dla dzieci pomiędzy roczkiem do czternastu lat. Uważajmy jednak na wiele wzniesień, gdy jesteśmy z młodszymi dziećmi. Musimy mieć je na oku. Całość jest otoczona piękną zielenią. W bardzo dużej części plac zabaw wykonany jest z materiałów naturalnych. Znajdziemy tutaj dużo piaskowca, drewna, piasku oraz polnych kamieni. Przestrzeń ukształtowana została w bardzo ciekawy sposób dla dzieci – są tunele, górki, miejsce do wspinania się oraz także ukryte zjeżdżalnie. Część placu jest w pełni zacieniona poprzez rozłożyste drzewa, jak i także płócienne specjalne żagle. Świetna jest także nawierzchnia antypoślizgowa.

Co czeka na nasze dzieci?

Dla najmłodszych dzieci jest przygotowana ścieżka sensoryczna oraz świetna huśtawka mama i dziecko. Poza tym znajdziemy tutaj trampoliny, linarium, huśtawki, zjeżdżalnie, ścianki wspinaczkowe o bardzo dużych stopniach zaawansowania oraz wielką piaskownicę. Dużym plusem są ławki przeznaczone dla rodziców znajdujące się w cieniu oraz sam fakt, że wizualnie są spójnym oraz przyjemnym miejscem, także dla bywalców troszkę starszych placów zabaw.

Jak można dojechać do Parku Ujazdowskiego?

Park Ujazdowski się znajduje przy skrzyżowaniu Alei Ujazdowskich oraz Alei Armii Ludowej. Jednak jeśli nie zamierzamy się przedzierać przez cały park i dostać się w sposób błyskawiczny na plac zabaw, to wejdźmy przez bramę, która znajduje się od strony ulicy Pięknej. Dla tych, którzy podróżują komunikacją miejską powinniśmy wysiąść na przystankach oznaczonych jako Piękna 02 (autobusy o numerach: 116, 166, 180, 195, 222) czy też Piękna 04 (autobusy o numerze: 107, 159). Jeśli lubicie spacery, to wysiądźcie na stacji – Metro Politechnika i pokuśmy się o spacer przez Plac Zbawiciela, aleja Wyzwolenia i Plac na Rozdrożu.

Od razu zaznaczamy, że nie wystarczy godzina zabawy na placu zabaw. Musi to być koniecznie przynajmniej kilka godzin, a najlepiej cały dzień. Warto wybrać się całą rodzinę chociażby w wolną sobotę czy też w wolną niedzielę. Będziemy zachwyceni.