Damskie kurtki sportowe na poranny jogging – jakie wybrać?

Odpowiednia odzież do biegania to ważny element udanego treningu. Jeśli chcesz trenować bez względu na pogodę, nie wystarczą legginsy, sportowe buty i oddychająca koszulka. Obowiązkowo zaopatrz się również w kurtki sportowe damskie przeznaczone do joggingu. Jakie modele będą najlepsze?

Trening na bieżni nie jest tym samym, co bieganie w terenie. Jogging na nierównej powierzchni uaktywnia liczne partie mięśni i spala więcej kalorii. Dlatego warto trenować na świeżym powietrzu nie tylko latem i wiosną. Bieg w deszczu czy wietrze zahartuje organizm.

Kurtka ciepła sportowa damska pomoże przezwyciężyć złą pogodę zimą. Do biegania wiosną i jesienią sprawdzą się kurtka wiatrówka krótka z kapturem lub inna kurtka damska sportowa wiosenna. Kurtki sportowe damskie na każdą pogodę kupisz online np. w sklepie Denley.pl: https://www.denley.pl/pol_m_Odziez-damska_Kurtki-damskie_Kurtki-sportowe-9311.html

Czarna kurtka damska przejściowa softshell

Kurtki sportowe damskie do biegania – jakie wybrać?

Oferta kurtek w sieciówkach i sklepach online może przyprawić cię o zawrót głowy. Pamiętaj, że nie każda kurtka sportowa będzie nadawała się do biegania. Zimą w tradycyjnej kurtce sportowej puchowej damskiej będzie ci za gorąco. Odzież wierzchnia do joggingu powinna umożliwiać cyrkulację powietrza, ograniczać pocenie i cechować się lekkością.

Kurtka damska sportowa wiosenna na pogodne dni

Kiedy nie pada deszcz, kurtka służy ogrzaniu mięśni na początku treningu i ochronie przed wiatrem. W tej roli dobrze sprawdzi się kurtka wiatrówka krótka. Jeśli biegasz w słabo oświetlonych miejscach lub przy ulicy, przydatne będą odblaskowe wstawki.

Wiatrówki nie mają w zwyczaju podwijać się podczas ruchu. Jednak jeśli się tego obawiasz, wybierz kurtkę ze ściągaczem u dołu. Zapewni dodatkową ochronę przed wiatrem i lepsze dopasowanie.

Kurtka pikowana damska sportowa na zerowe temperatury

Jesteś jedną z tych odważnych osób, które nie rezygnują z treningu nawet zimą? Zadbaj o ciepły ubiór, aby nie nabawić się kontuzji! Zimowe kurtki do joggingu zazwyczaj posiadają ocieplenie tylko na plecach. Wersja pikowana ogrzeje całą górną część ciała.

W zimie dobrze sprawdzi się również odzież termoaktywna założona pod zwykłą sportową wiatrówkę. Przy bardzo niskich temperaturach możesz ubrać kilka warstw np. podkoszulek, koszulkę z długim rękawem i kurtkę. Przydatna będzie też chustka typu buff, która ogrzeje powietrze wpadające do ust.

Granatowa pikowana kurtka damska przejściowa z kapturem

Jakie cechy powinny mieć kurtki sportowe damskie do biegania?

Podstawowymi cechami kurtki do biegania w każdą pogodę jest wodoodporność i wiatroszczelność. Profesjonaliści często wybierają modele termoaktywne, standardem jest również oddychający materiał. Kurtka powinna być lekka i zapobiegać nadmiernemu poceniu.

Kurtki sportowe w specjalistycznych sklepach mają wiele dodatkowych ulepszeń. Dobrym rozwiązaniem jest możliwość schowania kurtki w jej własnej kieszeni. Możesz zdjąć ją w każdym momencie, a w kompaktowej formie nie będzie przeszkadzała w dalszym treningu.

Obowiązkowym elementem kurtki na zimniejsze miesiące jest kaptur, najlepiej z niewielkim daszkiem. Nigdy nie wiesz, kiedy złapie cię deszcz. Warto wybrać kaptur ze ściągaczami, które umożliwią ścisłe dopasowanie go do twarzy. Zapobiegną jego spadaniu przy silnym wietrze.

Zwróć uwagę, czy wybrana kurtka ma wodoszczelne szwy i zamykane na suwak kieszenie. Zapewne nosisz przy sobie telefon lub odtwarzacz muzyki – lepiej zadbać o ich bezpieczeństwo podczas ulewy. Wodoszczelne szwy nie przepuszczą pojedynczych kropel deszczu pod kurtkę.

Gotowa na trening niezależnie od pogody? Bieg podczas deszczu, wiatru czy śniegu przynosi więcej satysfakcji. W dodatku hartuje organizm i sprawia, że ciało staje się bardziej wytrzymałe. Z odpowiednią kurtką trening w złą pogodę nie będzie taki straszny!

Tagged