Depilacja twarzy i ciała woskiem – co musisz o niej wiedzieć?

Usuwanie niechcianego owłosienia dla wielu osób, zarówno kobiet, jak i mężczyzn, to współcześnie jeden z podstawowych elementów rutyny pielęgnacyjnej. Codzienne lub prawie codzienne golenie bywa jednak uciążliwe; nie znaczy to jednak, że jesteśmy skazani na odrastające co drugi dzień włoski! Depilacja twarzy i ciała woskiem stała się popularną metodą na walkę z niechcianym owłosieniem. Co warto wiedzieć o tym rozwiązaniu i czy bezbolesna depilacja woskiem jest możliwa?

Bezbolesna depilacja – pożegnaj ból przy zabiegu!

Choć nowoczesne metody pozwalają na znaczące zmniejszenie bólu, jednak przy klasycznej depilacji woskiem na delikatnych obszarach skóry nadal może pojawiać się uczucie dyskomfortu. Depilacja bezpaskowa to odpowiedź na potrzeby osób z wrażliwą skórą, które obawiają się nieprzyjemnego uczucia podczas depilacji i dlatego rezygnują z depilacji woskiem. W przeciwieństwie do klasycznej depilacji woskiem, w przypadku depilacji metodą bezpaskową używa się wosku twardego, podgrzewanego dopiero po nałożeniu na skórę. Ze względu na to, że wosk przylega tylko do włosków, a nie do skóry, odczuwany poziom bólu lub dyskomfortu jest o wiele niższy. Jeśli obawiasz się depilacji za pomocą wosku, umów się na depilację bezpaskową – to dobry sposób także na depilację okolic bikini.

Rodzaje depilacji bikini – na jaki wariant się zdecydować?

Depilacja bikini to usuwanie owłosienia z okolic miejsc intymnych; cieszy się coraz większą popularnością, dlatego powstało wiele różnych sposobów depilowania tych okolic. Jeśli chodzi o rodzaje depilacji bikini, do najpopularniejszych należy depilacja klasyczna – wykonywana do linii bielizny, depilacja brazylijska, czyli usunięcie całego owłosienia z okolic intymnych oraz depilacja francuska, podczas której usuwa się włoski z pachwin i boków wzgórka łonowego. W przypadku każdego rodzaju depilacji możliwe są dodatkowe modyfikacje, a coraz popularniejsze stają się także… wzorki powstające z odrastających w niewydepilowanym obszarze włosków. Samodzielna depilacja woskiem okolic bikini jest nie tylko bardzo trudna, ale często wręcz niemożliwa – w końcu trudno jest nałożyć i oderwać wosk w taki sposób, by usunąć wszystkie włoski, a nieumiejętnie wykonana depilacja może nie tylko podrażnić, ale nawet uszkodzić skórę! O wiele lepszym pomysłem będzie skorzystanie z usług profesjonalnego salonu, w którym możesz liczyć na najnowocześniejsze metody, wysoką jakość obsługi i możliwość wyboru rodzaju depilacji najlepiej dopasowanego do Twoich potrzeb. Skóra w okolicach bikini jest bardzo wrażliwa i podatna na podrażnienia; warto zastosować dodatkową pielęgnację i skorzystać z doświadczenia osób na co dzień wykonujących depilację woskiem – zapytaj, jakie kosmetyki wybierać tuż po zabiegu, by spowolnić odrastanie włosków.

Depilacja torsu u mężczyzn: postaw na wosk!

Depilacja woskiem to zagadnienie, które dotyczy nie tylko kobiet – mężczyźni również często walczą z niechcianym owłosieniem! Choć usuwanie włosków z twarzy i męska pielęgnacja kojarzone są przede wszystkim z maszynkami do golenia, w przypadku depilacji klatki piersiowej coraz popularniejszym rozwiązaniem jest wosk. Nie ma się co dziwić: depilacja torsu u mężczyzn z użyciem wosku to przede wszystkim sposób na skuteczniejszą walkę z niechcianymi włoskami. Efekt gładkiej skóry utrzymuje się nawet do kilku tygodni, a regularna depilacja sprawia, że włoski odrastają słabsze i mniej widoczne. Także i w tej sytuacji warto wybrać się do doświadczonej kosmetyczki, która nie tylko zadba o to, by zabieg przebiegał w komfortowych warunkach, ale i opowie, jak powinna wyglądać pielęgnacja skóry po depilacji woskiem oraz w jaki sposób opóźnić odrastanie włosków. Idealnie gładki tors jest na wyciągnięcie ręki, jeśli masz już dosyć nużącego golenia klatki piersiowej maszynką, umów się na wizytę do salonu kosmetycznego. Profesjonalne salony mają w ofercie depilacji woskiem propozycje nie tylko dla kobiet, ale i dla mężczyzn.

Tagged