Dlaczego warto jeść placuszki z cukinii?

Placuszki z cukinii to naprawdę świetny pomysł na proste oraz na szybkie danie dla dzieciaków po pierwszym roku życia. Niektóre mamy decydują się je wcześniej podawać, warto jednak to przemyśleć dwa razy, ponieważ posiłki smażone nie są dla takich maluchów polecane. Jeżeli pomimo wszystko planujemy placki z cukinii podać niemowlakowi, warto usmażyć je bez żadnego dodatku tłuszczu. Poznajmy przepis niezawodny.

Cukinia oraz jej wartości odżywcze

Cukinia bez wątpienia jest świetnym warzywem zarówno dla osób dorosłych, jak i także dla dzieci. Jednak wciąż nie jest ono wystarczająco doceniane. Należy do dyniowatych, a pochodzi z Meksyku. Warto także wiedzieć, że jest lekkostrawne oraz niskokaloryczne. Stanowi ono bardzo ważne źródło minerałów oraz witamin. Mówi się nawet, że nawet dyskwalifikuje warzywa pokrewne jak dynia czy też ogórek.

Jakby tego było mało wykazano, że cukinia sprawdza się świetnie w diecie osób, które dbają o sylwetkę szczupłą, ma odkwaszające właściwości oraz także właściwości antynowotworowe. Warto jeść ją ze względu na bardzo wysoką zawartość witaminy A, B oraz C. Poza tym cukinia to świetne źródło minerałów. Chodzi o sodę, potas, żelazo, wapń oraz fosfor. Cukinia także ma smak lekko orzechowy. Mają jeść ją na surowo, smażyć czy też piec. Warto dodać, że możemy w kuchni także wykorzystywać kwiaty cukinii, które komponują się jako niezawodny składnik ciast.

Jak zrobić pyszne placuszki z cukinii?

Placuszki z cukinii nie są kompletnie trudne w wykonaniu. Zacznijmy od tego jakich będziemy potrzebować składników?

Składniki, które musimy zakupić to: jedna cukinia, połówka dużej cebuli, pieprz, koperek, ząbek czosnku, dwa jajka małe, pięć łyżek mąki oraz także dwie łyżki jogurtu naturalnego.

Cukinię należy umyć, obrać oraz zetrzeć na tarce o najdrobniejszych oczkach. Następnie solimy i odstawiamy dosłownie na kilka minut. Nadmiar wody koniecznie odlewamy. Czosnek oraz cebulę obieramy, a następnie kroimy w bardzo drobną kostkę. Dodajemy do cukinii wcześniej startej, a następnie dodajemy koperek posiekany. Rozgrzewamy patelnię i nakładamy od razu ciasto. Oczywiście smażymy na złoty kolor z obu stron. Następnie usmażone układamy na ręcznikach papierowych, aby móc odsączyć z nadmiaru tłuszczu.

Pamiętajmy, że ciasto nie może leżeć za długo, ponieważ cukinia puszcza bardzo dużo wody. Każdy kucharz, nawet ten początkujący poradzi sobie z przygotowaniem tej pysznej potrawy. Wiadomo o tym powszechnie. Nie ma w tym po prostu absolutnie żadnej szczególnej filozofii.