Dlaczego warto stosować suplementy diety?

Dlaczego warto stosować suplementy diety?

Suplementy diety zdobywają coraz to większą popularność. Wybieramy je, gdy dopada nas zmęczenie, stres, potrzebujemy preparatów na odchudzanie, piękne włosy i paznokcie, ale też jako pomoc w walce z infekcjami. Suplementy diety bogate w witaminy i minerały wydają się być doskonałym rozwiązaniem na wszelkie dolegliwości. Ze względu na rosnącą popularność tych produktów coraz częściej pojawia się pytanie, czy naprawdę warto je stosować?

Czym jest suplement diety?

Suplement diety to produkt będący skoncentrowanym źródłem witamin i minerałów oraz innych substancji działających odżywczo na nasze ciało. Jego głównym zadaniem jest uzupełnienie podstawowej diety i wspomaganie funkcji organizmu. Dzięki zawartości wielu substancji odżywczych, suplementy diety mogą poprawiać nasze samopoczucie i wspierać pracę niemal każdego układu ciała.

Dlaczego potrzebujemy suplementów diety?

Podstawowym źródłem witamin i minerałów dla naszego ciała powinna być odpowiednio zbilansowana dieta. Jej zachowanie jest jednak wyjątkowo trudne, ponieważ większość z nas żyje w ciągłym biegu i cierpi na nieustanny brak czasu. Może to prowadzić do szkodliwych dla zdrowia niedoborów pokarmowych, a nawet awitaminoz. Spożywamy też produkty wypłukujące z organizmu cenne substancje. Przykładem może być kochana przez nas kawa, która pozbawia nas sporych ilości magnezu. Z kolei palenie papierosów może powodować niedobór witamin C i E. Brak czasu sprawia, że częściej sięgamy po wysoko przetworzoną żywność, która podrażnia przewód pokarmowy i znacznie zubaża florę jelitową. Odpowiedzialny jest za to także chętnie spożywany alkohol. Dodatkowo życie w biegu powoduje wzrost zapotrzebowania organizmu na energię oraz substancje odżywcze, wszechobecny stres wpływa na spadek odporności, a spędzanie dużej ilości czasu przed ekranami pogarsza wzrok.

Korzyści z suplementacji witamin i minerałów

Suplementy diety są naszą tajną bronią w walce z negatywnymi skutkami życia we współczesnym świecie. W zależności od składu poszczególne preparaty wywołują różne efekty. Ich stosowanie zapewnia uzupełnienie niedoborów licznych substancji odżywczych niezbędnych do zdrowego funkcjonowania organizmu. To wpływa na znaczne polepszenie samopoczucia zarówno fizycznego jak i psychicznego. Organizm jest wzmocniony, dzięki czemu czujemy przypływ sił, energii i witalności. Suplementy diety mają też moc poprawy wyglądu naszej skóry, włosów i paznokci. Prawidłowo stosowane preparaty, szczególnie probiotyki, mogą być pomocne w zwalczaniu infekcji. Nieocenioną korzyścią ze spożywania suplementów diety jest także profilaktyka wielu chorób, między innymi osteoporozy, nadciśnienia, zaćmy, a także zapobieganie powstawania wad cewy nerwowej płodu dzięki przyjmowaniu preparatów bogatych w kwas foliowy przez kobiety w ciąży.

Witaminy i minerały dostępne dla każdego

Warto wymienić też bardziej przyziemne zalety stosowania suplementów diety. Przede wszystkim witaminy są bardzo łatwo dostępne. Można je kupić w każdej aptece, w wielu sklepach zielarskich, a także w internecie. Produkty te są dostępne zawsze bez recepty. Na rynku oferowany jest niezwykle szeroki wybór preparatów, w zależności od potrzebnych nam składników, ale też preferowanej formy podania. Dostępne są suplementy w postaci tabletek, kapsułek, proszków oraz płynów. Są bezpieczne w stosowaniu oraz przystępne cenowo. Co najważniejsze jednak suplementy diety to doskonałe źródło witamin i substancji mineralnych, które pomagają nam zadbać o nasze zdrowie.

Tagged