Dlaczego warto wynająć firmę do sprzątania biur?

Utrzymanie biur w czystości to obowiązek każdego pracodawcy. Świeże i czyste biuro ma istotny wpływ na poziom efektywności zespołu pracowników oraz komfort ich pracy. Jest też najlepszą wizytówką firmy podczas spotkań z klientami. W rzeczywistości jednak powodów jest znacznie więcej. Sprawdź, dlaczego jeszcze warto zlecić sprzątanie biur firmie sprzątającej.

Oszczędność czasu i pieniędzy

Kadra zarządzająca często staje przed dylematem, czy zlecić sprzątanie biur zewnętrznej firmie, czy zatrudnić pracownika na stanowisko osoby sprzątającej. Okazuje się, że outsourcing jest w tym przypadku znacznie bardziej opłacalny. Usługa zewnętrzna będzie tańsza i efektywniejsza niż utworzenie i utrzymanie etatu. Firma nie musi opłacać składek ZUS, zwolnień lekarskich ani urlopów. Nie ma także potrzeby dopełniania formalności kadrowych.

Dodatkowo warto wziąć pod uwagę fakt, że firma sprzątająca ma swoje sprawdzone sposoby skutecznego usuwania zabrudzeń oraz używa odpowiednich środków czystości. Utrzymywanie powierzchni biurowych w czystości jest dzięki niej bardziej sprawne i efektywne niż w przypadku pracownika specjalnie zatrudnionego do tego celu, który dopiero będzie musiał się wdrożyć w pracę.

Elastyczne sprzątanie biur

Zaletą współpracy z firmą sprzątającą jest możliwość dopasowania czasu wykonywania usługi, rodzaju wykonywanych czynności i częstotliwości sprzątania niezbędnej do utrzymania pomieszczeń w należytym porządku. Możliwe jest ustalenie budżetu przeznaczonego na sprzątanie i wybór odpowiedniego planu realizacji usługi.

Atutem jest także możliwość elastycznego dostosowania czynności sprzątających do grafiku przedsiębiorstwa. Sprzątanie biur może być wykonywane po godzinach pracy lub w weekendy, tak aby nie zakłócać pracy przedsiębiorstwa.

Możliwość skupienia się na najważniejszym

Dzięki zleceniu czynności sprzątających na zewnątrz, kadra zarządzająca i pracownicy administracyjni zyskują więcej czasu i mogą skupić się na tym, co najważniejsze, czyli na rozwoju firmy. Nie muszą przejmować się zakupem środków czystości czy szukaniem zastępstwa dla nieobecnego pracownika sprzątającego. Firmy sprzątające natomiast dysponują dużym i wykwalifikowanym zespołem. Zastąpienie nieobecnego pracownika nie jest żadnym problemem. Dzięki temu usługa sprzątania jest zawsze wykonana terminowo i na najwyższym poziomie.

Wszystko to sprawia, że powierzenie utrzymania biur w czystości zewnętrznej firmie sprzątającej jest najlepszą decyzją. Dzięki takiej usłudze zespół zyskuje komfort pracy i więcej czasu na to, co najważniejsze.

Tagged