Dlaczego wciąż warto wysyłać okolicznościowe pocztówki?

Technologia cały czas mocno się rozwija. Istnieje więc obecnie wiele różnych form komunikacji. Kontaktować się ze sobą można telefonicznie czy przez internet. Nikogo nie dziwią dzisiaj video rozmowy. Jednak wbrew pozorom pocztówki okolicznościowe wciąż w pełni nie odeszły w zapomnienie. To chyba najmilszy sposób na składanie życzeń.

Pocztówki okolicznościowe – krótka historia

Wszystko zaczęło się jeszcze w wieku XIX. To wtedy zaczęto na większą skalę produkować i wysyłać kartki okolicznościowe np. urodzinowe. Było to sposobem na przekazywanie życzeń i utrzymywanie kontaktów z bliskimi. 

Dzisiaj możliwości komunikowania się jest znaczenie więcej. Wystarczy wysłać krótką wiadomość SMS czy do kogoś zadzwonić. Z drugiej strony wciąż wiele osób nie rezygnuje z wysyłania kartek okolicznościowych.

Dlaczego warto wysyłać pocztówki okolicznościowe?

Obecnie ludzie żyją w ogromnym pędzie. Czasem trudno jest im się chociaż na krótką chwilę zatrzymać. Dlatego napisane ręcznie życzenia i osobiście wysłana kartka okolicznościowa mają wyjątkowy charakter. Odbiorca wie, że nadawca poświęcił nieco czasu, aby wybrać kartkę, napisać kilka słów od siebie i ją wysłać (można też ją wręczyć osobiście). Każdy powinien docenić taki gest.

Pocztówka okolicznościowa powinna być estetycznie wykonana i dopasowana do okazji. Jednak największe znaczenie mają życzenia, które znajdują się w środku. Muszą być szczere i napisane od serca. 

Jakie pocztówki okolicznościowe warto wybrać?

Wybór pocztówek okolicznościowych na rynku wcale nie jest mały. Wiele ciekawych propozycji znaleźć można m.in. w ofercie sklepu internetowego https://houseofpostcards.pl/pl/c/Okolicznosciowe/108.

Kartki okolicznościowe są na ogół podzielone na kategorie tematyczne, w zależności od danej okazji. Nie ma więc problemu ze znalezieniem kartek urodzinowych, imieninowych, ślubnych czy świątecznych. Dobrze jest już na samym początku określić swoje oczekiwania. Trzeba tutaj uwzględnić okazję i osobowość adresata, odbiorcy kartki. Może ceni on sobie klasykę, a być może jest żartownisiem preferującym nietuzinkowe, oryginalne rozwiązania?

Obecnie na wielu kartkach umieszczone są już gotowe życzenia, dedykacje, ale zawsze dodatkowo warto napisać kilka słów od siebie. Zdecydować się też można na zakup zupełnie pustej kartki. Tę obowiązkowo trzeba wypełnić tekstem. 

W zasadzie nie powinno być większego problemu ze znalezieniem odpowiedniej kartki pocztowej na każdą okazję. Producenci są w tym aspekcie naprawdę pomysłowi. 

Tagged