Dobra opieka dla osób starszych

Z czasem aktywność ruchowa i psychiczna spada. Każda osoba chciałaby do końca życia cieszyć się niezależnością życiową, ale niestety, nie zawsze jest taka możliwość. Osoby starsze w dużej mierze zależne są od innych. Tylko że bliscy nie zawsze są w stanie zaoferować seniorom odpowiednią opiekę. Co należy zrobić w takiej chwili? Postarać się o odpowiednią pomoc, aby mieć pewność, że każda osoba starsza nie jest zdana tylko i wyłącznie na siebie.

Pobyt w domu seniora

Na temat czasowych i całodobowych domów seniora mówi się dużo. Zarówno, jeżeli chodzi o dobre rzeczy, jak również te złe. Prawda jest taka, że trzeba samodzielnie się do nich przekonać, aby móc sobie na ich temat wyrobić opinię. Czym są takie domy seniora? Miejscami, gdzie osoby starsze mogą zamieszkać na stałe lub mogą przebywać w ciągu dnia. W całej Polsce, funkcjonują takie placówki państwowe, jak również prywatne. Niestety, ale nie tak łatwo załatwić pobyt w państwowych domach seniorach. Warto również wyprowadzić wszystkich z błędu, że pobyt w placówce państwowej, jest darmowy. Również trzeba za niego płacić, a ceny są bardzo zbliżone do tego, co oferują prywatne domy opieki nad osobami starszymi. Tak, w obydwu domach trzeba zapłacić za wykwalifikowaną opiekę nad seniorem. Przy czym, do prywatnych domów seniora można na ogół dostać się nawet z dnia na dzień.

Profesjonalna opieka nad osobami starszymi

Klinika Seniora jest miejscem, gdzie opieka oferowana jest przez 24 na dobę. Nikt nie musi martwić się o osoby starsze, które otrzymują chociażby posiłki o wyznaczonych godzinach. Nie trzeba obawiać się tego, że ktokolwiek będzie głodny. Śniadania, obiady, kolacje, które zawsze podawane są o określonych godzinach. Ważniejszym jest jednak to, że leki zawsze podawane są na czas. Osoby starsze zawsze muszą otrzymywać jakieś preparaty. Nie ma obaw, że cokolwiek zostanie pominięte – nawet, jeżeli chodzi o leki, które podawane są tylko i wyłącznie o określonych godzinach.

Warunki lokalowe do zamieszkania

Czy w domach seniora panują odpowiednie warunki lokalowe? Oczywiście, że tak. Oprócz pokojów, gdzie seniorzy mieszkają na stałe, znaleźć można sale do pobytu dziennego. W szczególności dla tych osób starszych, którzy na wieczór zawsze powracają do swoich domów, pod nadzorem bliskich. Ważnym miejsce są również sale do terapii zajęciowej, gdzie prowadzone są różne formy terapii. Przy okazji warto dodać, że wszyscy seniorzy, którzy takich zabiegów wymagają (rehabilitacja, fizjoterapia), zawsze znajdują się pod opieką odpowiednich specjalistów. Sale rehabilitacyjne są wyposażone w odpowiedni sprzęty, dzięki czemu powrót do całościowej lub częściowej formy, jest zdecydowanie szybszy. W domach opieki nad osobami starszymi nie brakuje również gabinetu do psychoterapii. Może ciężko o tym mówić, ale seniorzy często korzystają z możliwości wsparcia psychoterapeuty.

Odpowiedni sprzęt medyczny i pomocniczy

Dla wielu osób (w szczególności dla bliskich seniorów) ważne będzie to, że na bieżąco sprawowana jest opieka lekarska i pielęgniarska. Pod ręką zawsze znajduje się odpowiedni sprzęt medyczny, który służy pomocą, jeżeli chodzi o kontrolę zdrowia osób starszych. Na wyposażeniu takich placówek znaleźć można na ogół: aparaty do pomiaru ciśnienia tętniczego, aparat EKG, glukometry, inhalatory, zestaw do udzielania pierwszej pomocy lekarskiej, kule, laski, balkoniki, chodziki, wózki inwalidzkie różnego typu, koncentratory tlenu i wiele innych. Jak więc widać, opieka, jak również wyposażenie, jest na bardzo wysokim poziomie.

Tagged