Drukarnia tkanin – jak stworzyć własny wzór na tkaninie?

Tkaniny z nadrukami cieszą się naprawdę dużą popularnością. Znakowanie odzieży sprawdza się w przypadku pracowników. Odzież firmowa z logo bądź nazwą firmy to świetny sposób na reklamę. Okazuje się, że znakowanie cieszy się także dużą popularnością wśród osób szukających oryginalnych, wyróżniających się ubrań. Nadruk to świetny sposób, aby wyrazić siebie, swoją osobowość, zaprezentować swoje podejście do świata. Drukarnia tkanin to miejsce, w którym można stworzyć nadruk na tkaninie. Pojawia się pytanie jak to zrobić.

Jaką drukarnię tkanin wybrać?

Zacznijmy od tego, że pierwszym krokiem jest wybór drukarni. Obecnie na rynku działa wiele tego typu miejsc oferujących znakowanie odzieży. Niestety, nie wszystkie świadczą usługi na dobrym poziomie. Dlatego warto bazować na opiniach tych, którzy z usług drukarni już korzystali. Warto popytać znajomych, przyjaciół, zaprzyjaźnione firmy – być może jest wśród nich ktoś, kto zlecał znakowanie tkanin i tworzył własny wzór. Jeśli nie, można bazować na informacjach dostępnych w sieci. Znalezienie opinii na temat aktualnie działających firm nie stanowi dzisiaj żadnego problemu.

Jaką metodę znakowania wybrać?

Kiedy wiesz już, jaka drukarnia tkanin to naprawdę dobry wybór, podejmij decyzję w zakresie metody znakowania. Musi ona być dopasowana zarówno do tkaniny, jak i nakładu. Jeśli interesuje się wzór na bawełnie i zamierzasz wykonać większą ilość na przykład koszulek, bardzo dobrym wyborem jest sitodruk. Jeżeli natomiast chcesz wykonać tylko jedną sztukę, postaw na folię flex. W razie jakichkolwiek wątpliwości warto skonsultować się z pracownikami wybranej drukarni. Zawsze można wysłać maila bądź zadzwonić. Chętnie odpowiedzą oni na zadawane pytania i pomogą w podjęciu najlepszej decyzji.

Jak przygotować plik z grafiką?

Bardzo ważne jest również przygotowanie pliku z grafiką. Wiele osób zapomina o tym, aby postawić na odpowiedni format. Bardzo dobrze sprawdza się po prostu zwykły jpg. Musisz jednak pamiętać, aby postawić na bezstratny zapis (ewentualnie z minimalną stratą). Wiele drukarni akceptuje również takie formaty plików, jak png, pdf, tiff oraz psd. Tym, czego musisz się wystrzegać jest znaczna kompresja. Im będzie ona większa, tym słabsza jakość druku, a uzyskany efekt gorszy.

Planując własny wzór na tkaninie, musisz pamiętać, że ważna jest również rozdzielczość pliku. Jeśli o niej zapomnisz, drukarnia tkanin tego za Ciebie nie poprawi. Nie z braku chęci, ale z braku możliwości. Jeśli dostarczysz plik o niewielkiej rozdzielczości, to po rozciągnięciu liczba pikseli przypadająca na cal obrazu będzie naprawdę niewielka. To z kolei przełoży się na niską jakość obrazu. Jak zaznaczają specjaliści od znakowania odzieży, rozdzielczość pliku gwarantująca nadruk na odpowiednim poziomie wynosi około 300 DPI. Generalnie zasada jest w tym przypadku prosta: im niższa rozdzielczość, tym gorzej będzie prezentował się nadruk.

Drukarnia tkanin to miejsce, w którym możesz zamówić znakowanie tkanin. Planując własny nadruk, pamiętaj, jak ważne jest odpowiednie przygotowanie pliku, a także dopasowanie techniki znakowania. Pozwoli Ci to uzyskać efekt, który w pełni Cię zadowoli.

Tagged