Gin z tonikiem przepis – jak go serwować?

Gin z tonikiem przepis jest drinkiem raczej o mało wyszukaniem nazwie oraz do tego o bardzo specyficznym smaku. Słodki oraz zarazem gorzki, składa się z dwóch składników wyjątkowych. Mowa tutaj o ginie, który uważany jest za uniwersalny najbardziej alkohol świata oraz tonik, który to odwrócił losy jednej z wojen. Jak serwować gin z tonikiem? Przekonajmy się.

Tonik – niezmiernie smaczne lekarstwo na groźną chorobę

Chinina jest odpowiedzialna za bardzo specyficzny smak toniku. Pochodzi ona bezpośrednio z rosnącego w Południowej Ameryce drzewa chininowego. Stanowi ona pierwsze znane oraz niebywale skuteczne lekarstwo na malarię, która jest roznoszona przez komary. Dziesiątkowała ona swojego czasy całe społeczeństwa, które zamieszkiwały tereny Azji oraz Afryki. Obecnie jednak z uwagi na potencjalne uboczne skutki – znacznie częściej, niż w medycynie, jest stosowana w kosmetykach, a także w spożywczej branży. Jednak istnieją pewne ograniczenia co do samego jej użycia – to się okazało lekarstwem, w dawkach większych staje się niestety trucizną. Tak właśnie jest w przypadku chininy, której jakieś kilkanaście gramów zabić może człowieka dorosłego.

Bardzo ciekawe jest to, że chinina wykazuje niezmiernie intensywne fluorescencyjne właściwości. Wystarczy kupioną w sklepie butelkę toniku sobie wystawić na działanie bezpośrednie słonecznych promieni, a później podświetlić ultrafioletem. W ten sposób zobaczymy poświatę niebieskawą.

Gin z tonikiem przepis to mieszanka trunku, który dodaje nieco odwagi Anglikom z chininą leczniczą, która zmieniła losy sporej części świata. Brytyjska armia podczas inwazji na Indie, spożywała gorzką oraz pierwotną wersję koktajlu, aby móc uchronić się przed malarią. Przypomnieć warto sobie tę historię, przy zamawianiu tego drinka specyficznego.

Odpowiednie proporcje

W przygotowaniu drinków bardzo ważne są odpowiednie proporcje. To w nich tkwi cały sekret. Jeśli chcemy przygotować dla siebie oraz dla swoich gości gin z tonikiem, to musimy kupić odpowiednie składniki. Bez nich niczego nie zdziałamy. A więc czego będziemy potrzebować? Na pewno będziemy potrzebować mocno schłodzone 100 mililitrów giny. Do tego odpowiednia proporcja to 200 mililitrów toniku. Kupmy także cytrynę czy też limonkę. Potrzebny okaże się także lód oraz odpowiedniej objętości szklanka czy też kieliszek.

Na pewno z wymieszaniem tych składników sobie poradzimy. Jak widać na powyższym obrazku w wykonaniu tego drinka nie ma niczego skomplikowanego. Jest przepyszny. Palce lizać.