Himalaya Dolphin Baby – co to za włóczka i co z niej zrobić?

Prace na drutach stają się ponownie bardzo popularne. Coraz więcej kobiet zaczyna spędzać wolny czas z włóczką drutami i szydełkiem. Prawdopodobnie ze względu na to, że jest to hobby niezwykle uspokajające twórcze i praktyczne. Większość wykonanych robótek można nosić na sobie w postaci sweterka, czapki czy chusty, bądź też używać jako dodatek w postaci torebki, lub pantofli. Dodatkowo Himalaya Dolphin Baby świetnie sprawdzi się jako włóczka do tworzenia obrazków techniką punch needle (idealna do igły Lavor 5,5 mm). Zanim jednak przystąpimy do tworzenia wspaniałych dzieł, warto najpierw poznać włóczki, z których będziemy korzystać. Jedną z popularniejszych jest właśnie włóczka Himalaya Dolphin Baby. Co to za model postaramy się przedstawić w tym artykule.

Himalaya Dolphin Baby – popularna, pluszowa włóczka

Himalaya Dolphin Baby to turecka poliestrowa włóczka. W głównej mierze wyróżnia się pluszową fakturą oraz bardzo szeroką gamą kolorystyczną. Posiada miękką i miłą w dotyku strukturę, co wynika z tego, iż na pojedynczą nitkę nawinięty jest plusz. Dzięki temu włóczka jest bardzo puszysta oraz lekka, a robótki szybko przybywa. Jest to ważny aspekt, ponieważ przy niewielkich nakładach pracy możemy stworzyć bardzo udany projekt.

Producent Himalaya zadbał o to, aby włóczka Dolphin Baby występowała w różnorodnej kolorystyce, począwszy od klasycznej bieli, poprzez szarości, róże, żółcie błękity i zielenie, aż po brązy i czernie. Co ciekawe, wciąż pojawiają się nowe odcienie.

Do produkcji tej popularnej włóczki zastosowano poliester, dzięki któremu Himalaya Dolphin Baby jest idealna do tworzenia:

  • Zabawek dla dzieci w postaci różnorodnych maskotek;
  • Komfortowych i mięciutkich kocyków;
  • Wygodnej odzieży przejściowej jesienno-zimowej.

Himalaya Dolphin Baby – jakie szydełko?

Zgodnie z zaleceniami producenta, dziergając włóczką Himalaya Dolphin Baby, powinniśmy używać drutów w rozmiarze 6.5 mm. Natomiast do szydełkowania lepiej sprawdzą się szydełka w rozmiarze od 4 mm do 4,5 mm. Niemiej jednak zalecane rozmiary, doskonale nadają się do tworzenia maskotek, a do pracy nad odzieżą lepiej jest zastosować większe szydełko w rozmiarze do 6 mm. W ten sposób odzież będzie miała strukturę mniej zbitą. Do tworzenia kocyka z włóczki Dolphin Baby można śmiało użyć szydełka o rozmiarze 9 mm.

Pranie i użytkowanie włóczki Himalaya Dolphin Baby

Robótki wykonane przy pomocy włóczki Dolphin Baby, możemy spokojnie prać w pralce przy temperaturze 40 stopni. W przypadku jej czyszczenia mamy także możliwość używania proszku do prania i płynu do płukania. Nie należy jednak stosować krochmalu i wybielacza. Pamiętajmy również, że wyrobów na bazie tej włóczki, nie powinniśmy prasować, ponieważ poliester zastosowany w Dolphin Baby pod wpływem temperatury, zmienia swoją strukturę. Zaczyna się błyszczeć i nie jest już taki puszysty. Ponadto strzępienie się Himalaya Dolphin Baby na końcach wynika ze sposobu jej produkcji.