Icoone laser – wielowymiarowy efekt dla ciała i duszy

Gładka, pozbawiona niedoskonałości skóra jest synonimem piękna. Można ją uzyskać na wiele sposobów, m.in za pomocą icoone laser. Jest to zabieg odmładzania i modelowania sylwetki, przeznaczony do każdego rodzaju skóry. Oparty jest na nowoczesnych rozwiązaniach, zapewnia wysoką skuteczność, nie powoduje  uszkodzenia komórek oraz innych skutków ubocznych. Na czym dokładnie polega? Jakie są wskazania do jego wykonania?

Na czym polega zabieg?

Icoone laser odbywa się z wykorzystaniem silnie działającego lasera oraz światła LED. Światło LED oddziałuje na fibroblasty, dzięki temu stymuluje produkcję kolagenu. Wpływa na przepuszczalność błony komórkowej, powoduje otwarcie porów i odprowadzanie uwolnionego tłuszczu do układu limfatycznego. Nie dochodzi przy tym do uszkodzenia komórek. Zabieg wykonuje się za pomocą głowicy wyposażonej w mikrostymulatory, czyli rolki, z mikrootworami, które obracają się tam i z powrotem.  W trakcie zabiegu dochodzi do trzystopniowej stymulacji, tzn. pomiędzy rolkami, przed i za nimi. Podciśnienie na rolkach wywołuje efekt drenażowy, zasysanie do komory głowicy stymuluje skórę, a działanie pulsacyjne pobudza do pracy układ neurowegetatywny. Stymulowany jest naskórek, skóra właściwa, tkanka podskórna, komórki tłuszczowe i tkanki mięśniowe. Tak szerokie działanie gwarantuje doskonałe efekty, zarówno ujędrniające, modelujące, jak i lecznicze. Dzięki różnym rodzajom głowic zabieg można wykonywać na wszystkich obszarach ciała, w tym na twarzy, powiekach, szyi i dekolcie.

Wskazania do zabiegu icoone laser

Icoone laser pomaga walczyć z różnego typu niedoskonałości skóry. Polecany jest dla kobiet i mężczyzn,, którzy chcą zachować młodość, wymodelować sylwetkę, pozbyć się dolegliwości bólowych. Wskazany jest m.in. do takich problemów jak:

 • Cellulit,
 • Wiotka skóra,
 • Miejscowy nadmiar tkanki tłuszczowej,
 • Trudny do usunięcia, głęboko zlokalizowany tłuszcz, niepoddający się ćwiczeniom i diecie,
 • Blizny pooperacyjne i pooparzeniowe,
 • Stany zapalne,
 • Obrzęki i problemy naczyniowe,
 • Starzenie się skóry.

Zabieg daje również dobre efekty terapeutyczne, polecany jest dla osób cierpiących na bóle stawów, sztywność mięśni czy zapalenie ścięgien. Przynosi dużą ulgę przy zaparciach, polecany jest dla kobiet po porodach, sportowców, pacjentów po liposukcji. Wskazaniem są również bóle karku i pleców spowodowane nieprawidłową postawą ciała.

Jakie efekty daje zabieg masażu próżniowego?

Zabieg ma pozytywny wpływ na tkanki, powoduje efekty odmłodzenia i wygładzenia skóry. Masaż podciśnieniowy Icoone laser:

 • Dotlenia tkanki, 
 • Stymuluje produkcję kolagenu i elastyny, 
 • Poprawia jakość skóry, 
 • Przyśpiesza gojenie się ran, 
 • Poprawia mikrokrążenie krwi, 
 • Zmniejsza widoczność blizn, 
 • Przyspiesza metabolizm komórkowy
 • Przyspiesza regenerację po operacjach,
 • Stymuluje pracę układu limfatycznego, usuwa obrzęki limfatyczne.

Jest niezastąpiony w modelowaniu sylwetki i redukcji cellulitu. Powoduje przyśpieszenie procesu lipolizy, a dzięki temu pomaga zmniejszyć wagę i poprawić figurę.

Programy kosmetyczne

Dzięki dobrze dobranym programom terapeutycznym każdy może skorzystać z dobrodziejstw, jakie daje zabieg z użyciem lasera. Wyszkolony terapeuta może dobrać program do rodzaju skóry, stopnia zaawansowania cellulitu, problemów naczyniowych czy innych występujących dolegliwości. Każdy zabieg rozpoczyna się programem bazowym oraz programem terapeutycznym, dostosowanym do potrzeb pacjenta. Po tym zalecany jest program lokalny, ukierunkowany na konkretny problem oraz obszar ciała. Do dyspozycji jest kilkadziesiąt różnych programów, zarówno poprawiających sylwetkę, jak i zdrowie.  Programy medyczne przeznaczone są do pracy na ścięgnach i mięśniach. Są skuteczne w pozbyciu się bóli mięśniowych, redukuje przykurcze, pozwalają zlikwidować stany zapalne, wspomagają rehabilitacje po złamaniach czy kontuzjach. 

Czy zabieg z użyciem lasera próżniowego jest bezpieczny?

Wielowymiarowy masaż leczonej powierzchni  jest bezpieczny, nie powoduje uszkodzeń termicznych tkanek, nie niszczy błony komórek tłuszczowych, a jedynie redukuje ich zawartość. Co istotne, nie  uszkadza sąsiednich tkanek i naczyń krwionośnych, a działa na głęboko zlokalizowany tłuszcz.  Jest bezbolesny, nie wymaga znieczulenia, ma minimalne ryzyko wystąpienia efektów ubocznych. Duża zaletą jest brak rekonwalescencji. Zaraz po zabiegu pacjent może wrócić do domu i aktywnego trybu życia. Zabiegi można wykonywać przez cały rok, u osób o każdym fototypie skóry.

Jakie są przeciwwskazania do zabiegu?

Zabieg jest bezpieczny, ale ma kilka przeciwwskazań. Nie powinien być wykonywany w pierwszych 3 miesiącach ciąży, przeciwwskazaniem jest choroba nowotworowa, choroby nerek i wątroby, cukrzyca, silne infekcje. Są również przeciwwskazania lokalne, tj. żylaki w stanie zapalnym, wystające zmiany barwnikowe czy tłuszczaki. Aby upewnić się, że zabieg będzie bezpieczny, poprzedzany jest konsultacją i omówieniem stanu zdrowia.

Modelowanie sylwetki za pomocą lasera próżniowego to skuteczny i bezpieczny zabieg. Warto poznać jego zalety i skorzystać z usług kliniki, która zapewnia bezpieczeństwo i komfort. 

Tagged