Implanty piersiowe – kiedy kobieta powinna się na nie zdecydować?

Oczywiste jest, że odkąd mamy możliwość korzystania z różnego rodzaju zabiegów upiększających i poprawiających wygląd naszego ciała to chcemy to robić. To raczej normalne, że człowiek chciałby dobrze się ze sobą czuć i w szczególności kobiety czują też dużą presję ze strony innych ludzi. Nie można temu zaprzeczyć, bo faktycznie panie zawsze muszą wysłuchiwać komentarzy dotyczących ich wagi, ilości zmarszczek czy nawet fryzury. Nic więc w tym dziwnego, że próbują poprawić swoją samoocenę przy pomocy różnych procedur. 

Jednym z takich sposobów są na pewno implanty piersiowe, które dzisiaj już nie stanowią tematu tabu. Przez lata kobiety raczej nie chciały przyznawać się do tego, że powiększyły sobie biust, bo mogły przez to spotkać się z nieprzychylnymi komentarzami. Było to związane chociażby z tym, że zabieg ten był postrzegany jako niebezpieczny – duża ilość kobiet narzekała na powikłania po takiej operacji. To wszystko miało jednak miejsce wiele lat temu i dzisiaj ryzyko jest minimalne – dlatego też implanty piersi wszczepiane są w wielu krajach i praktycznie codziennie.


Zalety wykonania takiego zabiegu 

Panie na pewno mogą decydować się na taki zabieg wtedy, gdy mają do tego dobre podejście. Wiedzą, że implanty piersiowe nie poprawią im samooceny, jeżeli mają one faktycznie ogromne kompleksy. Prawda jest taka, że musimy same siebie akceptować i dopiero wtedy tego rodzaju poprawki mają sens – nie uzależniamy od nich tego, jak się ze sobą czujemy i wiemy, że tak czy inaczej będziemy zadowolone ze swojego wyglądu. 

Implanty piersiowe nie powinny też stanowić sposobu na uzyskanie przesadnie dużych piersi – to może po prostu wyglądać nienaturalnie. Zaletą tego zabiegu jest to, że możemy sobie same wybrać ich wielkość – a lekarz też najpewniej sam doradzi nam, co będzie wyglądało najlepiej. Takie implanty będą wyglądały bardzo naturalnie i również w dotyku ciężko będzie je odróżnić od naturalnych piersi. 


Co jeszcze trzeba wiedzieć? 

Nie zapominaj tutaj o tym, że implanty piersiowe w dalszym ciągu wszczepia się drogą operacji – a każda operacja to także okres rekonwalescencji i konieczność dbania o gojące się miejsca. Nie możesz tego zaniedbać, bo jeżeli rozwinie się tam stan zapalny to lekarz może nie mieć innego wyboru, jak tylko usunąć nasze nowe implanty. Przechodzenie przez to wszystko tylko po, aby potem stracić uzyskane efekty, nie ma żadnego sensu. Musimy wziąć za siebie odpowiedzialność i zadbać o to, aby nasze implanty piersiowe goiły się prawidłowo. Gdzie najlepiej implanty piersiowe w Warszawie? Polecamy klinikę chirurgii plastycznej Timeless.

Tagged