Infuzja tlenowa – poczuj się piękna w kilka chwil!

Zarówno medycyna estetyczna, jak i zaawansowane zabiegi kosmetyczne powstały, aby każda z nas mogła poczuć się piękna. Wiele z nich jest całkowicie bezinwazyjnych, a jednocześnie zapewniających poprawę wyglądu właściwie natychmiast po ich wykonaniu. Często nazywa się je ,,zabiegami bankietowymi’’, ponieważ doskonale sprawdzają się tuż przed większym wyjściem, gdy chcemy wyglądać zjawiskowo. Taką procedurą jest właśnie infuzja tlenowa. Dowiedz się, na czym polega i jakie rezultaty możesz osiągnąć! O opis zabiegu poprosiliśmy ekspertów kliniki Novoderm w Łodzi.

Na czym polega infuzja tlenowa?

Infuzja tlenowa to całkowicie bezinwazyjny i w pełni bezpieczny, profesjonalny zabieg z zakresu kosmetologii. Wykonuje się ją za pomocą strumienia tlenu pod wysokim ciśnieniem, emitowanego przez specjalny aplikator. Na skórę oddziałuje również witaminowa ampułka, dobrana przez specjalistę pod kątem problemu, z jakim zwrócił się do niego pacjent. Po wykonaniu infuzji tlenowej skóra jest wyraźnie rozjaśniona, o wyrównanym, zdrowszym kolorycie – opisują specjaliści kliniki Novoderm. Procedura poprawia również nawilżenie i odżywienie tkanki oraz skutecznie ją ujędrnia. Efekty są widoczne natychmiast po wykonaniu zabiegu.

Jak wygląda zabieg infuzji tlenowej?

Na początku zabiegu ważne jest delikatne, a jednocześnie dokładne oczyszczenie skóry, połączone z jej delikatnym nawilżeniem. Następnie wykonywany jest łagodny peeling, dzięki któremu odżywcze składniki lepiej wnikną w tkankę. Potem, we właściwej części zabiegu, skóra jest traktowana cienkim strumieniem tlenu hiperbarycznego oraz składnikami odżywczymi ze specjalnie dobranej do potrzeb pacjenta ampułki. Na koniec nakłada się maskę kojąca oraz silnie odżywczy krem. Cały zabieg trwa od 1 do 1,5 godziny. Jest całkowicie bezbolesny, w jego trakcie odczuwalny jest jedynie niewielki chłód. Procedurę warto powtarzać co ok. 2 miesiące, a w przypadku skóry silnie zniszczonej – nawet co miesiąc. Aby uzyskać trwałe efekty, należy przeprowadzić przynajmniej 6 zabiegów.

Na jakie problemy pomoże infuzja tlenowa?

Infuzja tlenowa pozwoli uporać się z wieloma problemami skórnymi. Zazwyczaj jest stosowana w celu odmłodzenia tkanki i poprawy jej napięcia, głębokiego odżywienia, spektakularnego nawilżenia i nadania zdrowego kolorytu. Jednak może posłużyć również osobom zmagającym się ze stanami zapalnymi tkanki, w tym trądzikiem. Skutecznie usuwa liczne przebarwienia czy plamy pigmentacyjne. Pomoże nawet przy pękających naczynkach czy trądziku różowatym. Skóra staje się gładka, wyrównana, delikatna w dotyku.

Jakie są zalety infuzji tlenowej?

Ogromną zaletą infuzji tlenowej z pewnością jest jej całkowita bezinwazyjność. Zabieg jest bezbolesny, bezpieczny, a jednocześnie ma bardzo krótką listę przeciwwskazań – zauważają specjaliści z kliniki Novoderm w Łodzi. Ogranicza się ona właściwie do opryszczki, niezagojonych ran w potencjalnym miejscu zabiegowym oraz alergii. Niektóre gabinety odradzają ją również kobietom w ciąży i karmiącym piersią. Ogromną zaletą są także błyskawicznie pojawiające się efekty. Możesz wykonać zabieg tuż przed ważnym dla Ciebie dniem i olśniewać doskonałym wyglądem. Procedura nie wywołuje również żadnych efektów ubocznych. Zabieg nie jest też szczególnie kosztowny. W klinice Novoderm w Łodzi można wykonać go za 150 zł. Plusem jest także uniwersalność infuzji tlenowej. Można stosować ją przy rozmaitych problemach z cerą, jako zabieg profilaktyczny, a nawet w charakterze procedury odbudowującej po bardziej inwazyjnym potraktowaniu tkanki, np. po laseroterapii.

Jaki peeling wybrać przed infuzją tlenową?

Peeling wykonywany przed infuzją tlenową musi być jednocześnie delikatny i skuteczny. To od dokładnego złuszczenia naskórka zależy ostateczny efekt kuracji. Dobrym wyborem może być np. kwasowy peeling liftingujący PQAge. Uniwersalny dobór składników eksfoliujących pozwala stosować go przy różnych typach skóry. Nie podrażnia tkanki, a jednocześnie lista przeciwwskazań do jego wykonania niemal w całości pokrywa się z tymi dla infuzji tlenowej. Wyjątkiem jest jedynie uszkodzenie cery przez promienie słoneczne – w takiej sytuacji lepiej poczekać z peelingiem do zagojenia się oparzeń.

Tagged