Jak dobrać odpowiedni rozmiar zlewozmywaka do swojej kuchni?

Zależnie od rozmiaru oraz planowanej funkcjonalności kuchni należy wybrać zlewozmywak, który znajdzie w pomieszczeniu praktyczne zastosowanie. Rozmiar zlewozmywaka ważny jest nie tylko ze względu na funkcjonalność, ale i z uwagi na konieczność zachowania prawidłowych proporcji elementów wyposażenia w pomieszczeniu. Dobierz zlewozmywak, który będzie doskonale pasował rozmiarem oraz stylem, aby zapewnić Ci komfort korzystania z kuchni na co dzień.

Mały zlewozmywak – kiedy znajdzie zastosowanie?

W niewielkich kuchniach, mieszczących się w mieszkaniach blokowych, w kuchennych aneksach, znajdujących się w obiektach noclegowych oraz firmach zdecydowanie sprawdzają się niewielkie zlewozmywaki, posiadające szerokość 50 cm. Najmniejsze spośród dostępnych zlewozmywaków cechują się funkcjonalnością wtedy gdy codzienne zmywanie naczyń wykonywane jest w zmywarce automatycznej. Wtedy zlewozmywaki (https://www.mediaexpert.pl/agd-do-zabudowy/zlewozmywaki-i-baterie-kuchenne/zlewozmywaki) mogą pełnić rolę pomocniczą. Małe zlewozmywaki świetnie komponują się z szafką kuchenną, wyposażoną w szufladę oraz z szafką jednodrzwiową. Efektownie wyglądają w zestawieniu z jasnym odcieniem blatu, wykonanego z drewna. Nablatowe i wpuszczane zlewozmywaki małe warto wybrać do małej kuchni. 

Zlewozmywak duży – kiedy wybrać go do swojej kuchni?

Zlewozmywaki o standardowej szerokości 60 cm oraz najszersze modele, o szerokości 80 cm sprawdzą się w kuchniach o standardowym rozmiarze. Zlewozmywaki te dostępne są w wersji jednokomorowej (https://www.mediaexpert.pl/agd-do-zabudowy/zlewozmywaki-i-baterie-kuchenne/zlewozmywaki/liczba-komor_1), z ociekaczem oraz w opcji dwukomorowej (https://www.mediaexpert.pl/agd-do-zabudowy/zlewozmywaki-i-baterie-kuchenne/zlewozmywaki/liczba-komor_2) i prezentują nowoczesny styl, pasujący do każdej aranżacji kuchennej. Duży zlewozmywak sprawdzi się w zestawieniu z szafką dwudrzwiową o tej samej szerokości. Znajdzie zastosowanie w kuchniach, w których często się gotuje oraz w tych, z których korzysta się sporadycznie. W zależności od wybranego materiału wykonania zlewozmywak duży może wpisać się w nowoczesny lub tradycyjny styl wystroju pomieszczenia. Ten produkt umożliwia wygodne korzystanie z kuchni i pełną swobodę podczas przygotowywania posiłków. Z pewnością zostanie doceniony przez osoby, dla których gotowanie jest pasją. 

Jaki zlewozmywak jest praktyczniejszy – mały czy duży?

Jeżeli mamy wybór pomiędzy małym i dużym zlewozmywakiem i nie jest on zależny od wielkości pomieszczenia warto zastosować uniwersalny zlewozmywak jednokomorowy z ociekaczem, posiadający szerokość 60 cm. Taki model sprawdzi się uniwersalnie w średniej i dużej kuchni, w której zamontowana jest zmywarka automatyczna, a gotowanie odbywa się często. Jeżeli mamy możliwość zamontowania dużego zlewozmywaka w wersji dwukomorowej, warto wybrać go jeśli gotujemy codziennie, a nasza kuchnia jest pomieszczeniem przestronnym. Niewielkie zlewozmywaki jednokomorowe świetnie sprawdzają się w małych kuchniach, w których liczy się każda, dostępna przestrzeń. Kompaktowe, jednokomorowe, małe zlewozmywaki znajdują zastosowanie w aneksach kuchennych i doskonale służą osobom, dla których gotowanie nie jest codziennością i zainteresowaniem. Dobrze prezentujące się zlewozmywaki małe mogą wyglądać designersko w zestawieniu z nowoczesną baterią, stylowym blatem roboczym oraz nowoczesną zabudową. 

Tagged