Jak działają maski do włosów ochładzające kolor?

Włosy blond o chłodnym odcieniu to marzenie wielu pań. Srebrzyste lub platynowe tony osiąga się zwykle przede wszystkim poprzez poddanie włosów zabiegowi rozjaśniania, a następnie nałożenia tonera. Niestety, nawet jeśli od fryzjera wychodzimy zadowolone i z kolorem włosów wyglądającym dokładnie tak, jak tego chcemy, z czasem obserwujemy stopniową zmianę odcienia pasm. Chłodny blond zanika, a w jego miejscu zaczynają wybijać się żółte tony. Aby odświeżyć kolor, nie musisz ponownie wykonywać tonowania u fryzjera — wystarczy, że użyjesz maski ochładzającej kolor.

Czym są maski do włosów ochładzające kolor?

Maski do włosów ochładzające kolor to kosmetyki, których zadaniem jest wzbogacenie koloru włosów o zimne tony. Na zastosowanie tego rodzaju produktów decydują się właścicielki włosów o chłodnym odcieniu, na przykład w kolorze platynowym lub srebrzystym, chcące odświeżyć barwę pasm i pozbyć się niechcianych żółtych tonów. To, co czyni te maski do włosów charakterystycznymi, to ich nietypowa barwa — występują one przede wszystkim w kolorze niebieskim i fioletowym. Odpowiednie ich stosowanie nie spowoduje zafarbowania pasm na te kolory, lecz pozwoli przywrócić i podkreślić chłodne tony.

Jak działają maski ochładzające kolor?

Aby zrozumieć, w jaki sposób działają maski do włosów ochładzające kolor, warto zapoznać się z modelem koła barw. Kiedy na włosach o określonej barwie użyjemy tonera w kolorze pochodzącym z przeciwległego bieguna koła barw, możemy zneutralizować ich obecny odcień. Dokładnie na tym polega też zasada działania ochładzających kolor masek do włosów — żółte lub pomarańczowe tony zostają zneutralizowane dzięki masce z fioletowym lub niebieskim barwnikiem. Produkt pozostawia na pasmach subtelny film, który — choć nie zmienia koloru włosów — czyni go wizualnie nieco zimniejszym.

Stosowane tego rodzaju masek nie różni się zbytnio od sposobu używania innych kosmetyków z tej kategorii. Produkt nakłada się na umyte szamponem włosy, a następnie pozwala mu zadziałać, pozostawiając go na włosach na kilka minut. W przypadku masek ochładzających kolor ważne jest, aby kontrolować czas trzymania ich na włosach. Jeśli maska zostanie pozostawiona na zbyt krótko, najprawdopodobniej nie zadziała. Przekroczenie czasu może z kolei wiązać się z zabarwieniem pasm. Przed użyciem kosmetyku warto więc zapoznać się z instrukcją stosowania umieszczoną na opakowaniu konkretnego produktu.

Jak wybrać maskę do włosów ochładzającą kolor?

To, którą ochładzającą kolor maskę do włosów wybierzesz, powinno zależeć od wyjściowego koloru Twoich włosów oraz efektu, jaki pragniesz uzyskać. Jeśli jesteś właścicielką włosów w kolorze platynowym lub zależy Ci na rezultacie w postaci srebrzystego blondu, możesz zredukować żółte tony z pomocą maski do włosów w kolorze fioletowym. Jeżeli na swoich włosach pragniesz uzyskać chłodny brąz i pozbyć się miedzianych tonów, postaw na produkt w kolorze niebieskim. Obie te maski do włosów znajdziesz na przykład w ofercie marki Anwen, na stronie https://sklepanwen.pl/kategoria/maski-do-wlosow.

Tagged