Jak nauczyć się tańczyć?

Taniec to z jednej strony fantastyczna rozrywka, z drugiej zaś praktyczna i pożyteczna umiejętność. Dzięki niemu można poprawić kondycję, zgubić zbędne kilogramy, nabrać animuszu i pewności siebie, a przede wszystkim świetnie się bawić na wszelkiego rodzaju imprezach. Jeśli więc do tej pory nie próbowałeś/aś swoich sił w tańcu, może warto się w końcu na to zdecydować?

Jak opanować podstawowe kroki taneczne?

Przygodę z tańcem najlepiej rozpocząć od samodzielnej nauki podstawowych kroków – posłużyć do tego mogą lekcje tańca dostępne w internecie w formie wideo poradników. Pozwolą Ci one opanować najprostsze ruchy i układy, a jednocześnie przekonać się, jaki rodzaj tańca najbardziej Ci odpowiada. Nauka tańca w ten sposób jest najbardziej komfortowa, może być jednak nieco problematyczna dla osób, które nie mają pary. Poza tym wadą takiej formy nauki jest też to, że nie daje ona możliwości dostrzeżenia i poprawy popełnianych błędów. Dlatego internetowe lekcje należy traktować jako pierwszy kroki do opanowania umiejętności tanecznych. Drugim powinien być profesjonalny kurs tańca.

Jak wyglądają profesjonalne lekcje tańca?

Nauka tańca pod okiem profesjonalnego instruktora wygląda nieco inaczej niż ćwiczenia w zaciszu własnego domu. Po pierwsze: takie lekcje mają formę zajęć grupowych. To duża zaleta, ponieważ każdy tancerz ma wtedy parę, atmosfera w trakcie ćwiczeń jest wesoła, nadarza się też okazja poznać nowych ludzi i nawiązać ciekawe znajomości. Po drugie: przez cały czas trwania lekcji instruktor bacznie obserwuje ruchy tancerzy i dostrzega wszystkie ich niedociągnięcia, może więc na bieżąco je korygować, nie dopuszczając do utrwalenia się złych nawyków. Uczestnicy kursu w jego trakcie uczą się jednej konkretnej choreografii, opanowując ją do perfekcji, a w międzyczasie opanowują też koordynację ruchową i oswajają się z parkietem. Więcej na k-polanski.com

Ile kosztuje nauka tańca?

Profesjonalny kurs tańca zazwyczaj składa się z ośmiu około godzinnych lekcji, z których każda kosztuje 100 – 200 zł. To niemała inwestycja, ale warta rozważenia, ponieważ  internetowe lekcje tańca, choć darmowe, z pewnością nie będą wystarczające. Jeśli naprawdę chcesz się nauczyć tańczyć, profesjonalny kurs tańca to najlepsza opcja.