Jak nosić i czym właściwie są naszyjniki celebrytki?

Biżuteria od wielu lat stanowi nieodłączny dodatek do damskiego stroju. Każda z pań ma inne preferencje co do noszonych ozdób. Odpowiednio dobrane podkreślają atuty urody i odwracają uwagę od jej mankamentów. Do wyboru jest niezliczona ilość produktów różnego rodzaju. Szczególną popularnością cieszą się od dłuższego czasu naszyjniki celebrytki. Są noszone przez panie w każdym wieku i preferujące różne style. Czym tak właściwie są i w jaki sposób je nosić?

Czym są naszyjniki celebrytki?

Te ozdoby, jak sama nazwa wskazuje, zostały spopularyzowane przez kobiety znane ze świata kina, muzyki i mody. Nazywane są biżuterią gwiazd. Klasyczny naszyjnik celebrytka składa się z subtelnego, cienkiego łańcuszka i ozdobnej zawieszki. Jeden naszyjnik może posiadać nawet kilka zawieszek, różniących się od siebie kształtami i wzorami. Charakterystyczny dla tego typu biżuterii jest fakt, iż pasuje on zarówno do eleganckich stylizacji, jak i tych prostych, codziennych. Może ona być srebrna lub złota. Kruszec należy dobrać do swoich upodobań i typu urody.

W jaki sposób nosić celebrytki?

Tak naprawdę celebrytki to naszyjniki wyjątkowo uniwersalne. Sprawdzają się w przypadku wyjściowych kreacji, stanowią też dodatek do codziennych stylizacji noszonych do szkoły lub pracy.

Należy pamiętać o tym, że delikatna biżuteria prezentuje się najlepiej w połączeniu z innymi subtelnymi dodatkami. Inaczej całość może zostać przytłoczona, a kompozycja utraci swój romantyczny charakter. Celebrytki wyglądają dobrze noszone do gładkiej bluzki lub białej koszuli. Można po nie sięgnąć również wtedy, gdy zakłada się wieczorową sukienkę czy nawet suknię ślubną. Na większe okazje można wybrać modele bogato zdobione, np. kamieniami, natomiast na co dzień sprawdzą się te z jedną zawieszką, której symbol zostanie dobrany pod kątem osobowości i upodobań posiadaczki. Takie rozwiązanie pozwala na wyrażenie swojego stylu, a także zapewnia nietuzinkowy wygląd w każdej sytuacji. Sprawdzi się doskonale jako prezent dla bliskiej osoby.

Popularne rodzaje zawieszek

Wśród zawieszek króluje kilka najpopularniejszych motywów. To np. znak nieskończoności, czyli wzór, który symbolizuje nieprzemijające uczucie i wierność. Może odnosić się do miłości lub przyjaźni. Popularne jest również oczywiście serce oznaczające miłość i oddanie. Takie celebrytki mężczyźni często kupują dla swoich wybranek. Koniczynka symbolizuje szczęście oraz sukcesy, dodaje wiary we własne możliwości. Gwiazdka jest znakiem znalezienia drogi życiowej, marzeń, harmonii i nadziei. Skrzydło to wzór odnoszący się do sfery duchowej, a także symbol wyobraźni i wolności. Bardzo powszechny jest też symbol kółka, z otworem lub bez.

Oczywiście w celebrytkach występują również inne zawieszki (można je znaleźć np. tutaj – https://bring.com.pl/pl/menu/naszyjniki-celebrytki-194.html), dlatego odnalezienie wariantu zgodnego z indywidualnymi upodobaniami nie powinno stanowić większego problemu. Na symbolikę poszczególnych motywów warto zwracać uwagę szczególnie wtedy, gdy naszyjnik ma zostać wręczony jako prezent. Należy wówczas wybrać taki, który najlepiej odniesie się do charakteru obdarowywanej osoby.

Czy naszyjnik celebrytka to dobry pomysł na prezent?

Praktycznie każda kobieta nosi biżuterię, lecz gustów jest tak dużo, że trafienie w preferencje konkretnej kobiety stanowi trudne zadanie, szczególnie, gdy nie chodzi o bardzo bliską osobę. Z pomocą mogą przyjść w tym przypadku celebrytki. To ozdoby na tyle uniwersalne, że powinny przypaść do gustu większości pań. Mężczyźni chcący wręczyć podarunek swojej wybrance mogą postawić np. na naszyjniki z zawieszkami w kształcie serca lub nieskończoności. Ponadto celebrytki sprawdzą się doskonale jako prezent dla mamy lub przyjaciółki. Od lat są chętnie wręczane też dziewczynkom przystępującym do I Komunii Świętej. Małe damy lubią nosić różnego rodzaju ozdoby, a te naszyjniki są na tyle minimalistyczne i subtelne, że będą pasowały świetnie do delikatnej urody.

Tagged