Jak poprawić stan cery?

Każda kobieta chce czuć się pięknie i wyjątkowo. Dbając o swoje dobre samopoczucie chodzimy na siłownię, wykonujemy regularnie badania, zwracamy uwagę na to, co na talerzu i w kosmetyczce. Czy są jednak sposoby by wzmocnić efekty tych wszystkich działań? Odpowiedź brzmi: tak! W ostatnich latach coraz więcej mówi się o adaptogenach, które wykazują szereg prozdrowotnych właściwości. Poniżej prezentujemy pokrótce czym są oraz jak wpływają na nasze samopoczucie. Zapraszamy do lektury.

Jak można dbać o dobre samopoczucie?

O dobre samopoczucie można dbać na wiele sposobów. Zacznijmy jednak od tego, że dobre samopoczucie wywodzi się ze zdrowia. W pierwszej kolejności więc należy zadbać o zdrowie. Gdy jesteśmy zdrowi mamy siłę do działania i optymistyczne podejście. Wszystko możemy zrobić, wszystko wydaje nam się możliwe.

Dbając o zdrowie wybieramy siłownię czy ćwiczenia w domu, które pozwalają nam pozostać w formie, dbając o zdrowie jemy pożywne i zbilansowane posiłki, które doskonale wspierają nasz metabolizm. W końcu dbając o zdrowie i urodę sięgamy po kosmetyki, które zapewniają nam odżywienie i odpowiednią pielęgnację przeciwstarzeniową. Warto jednak pamiętać, że to wszystko co robimy warto wspierać odpowiednią suplementacją. Do organizmu dostarczamy cenne składniki z pożywieniem. Niestety nawet najlepiej zbilansowany posiłek nie jest w stanie dostarczyć nam kompletu niezbędnych witamin. W takiej sytuacji warto spojrzeć przychylnym okiem na adaptogeny i zapoznać się z ich prozdrowotnym działaniem.

Co to są adaptogeny?

Adaptogeny to inaczej zioła adaptogenne, które mają za zadanie wspierać ludzki organizm w fazie stresu i napięcia. Wykazują m.in. działanie wspierające funkcjonowanie mózgu, właściwości antyoksydacyjne, przeciwzapalne oraz właściwości uspokajające. Dzięki temu doskonale spełniają swoją rolę i wpływają pozytywnie na nasze samopoczucie a tym samym na poprawę naszego stanu zdrowia.

Ich działanie sprowadza się do tego, że oddziałują na nasz centralny ośrodek nerwowy, który decyduje o naszym samopoczuciu. Dodatkowo można zaryzykować stwierdzenie, że adaptogeny to „inteligentne zioła”. Dlaczego? Naukowcy wskazują, że mają one swego rodzaju intuicję, która „wyłapuje” braki i nadwyżki w naszym organizmie i odpowiednio balansuje te proporcje.

Do najpopularniejszych z nich należy ashwagandha, chociaż w ostatnim czasie na popularności zyskuje również Gotu Kola, która wykazuje szereg prozdrowotnych i prourodowych właściwości.

Dodatkowo specjaliści wskazują, że adaptogeny wyróżniają trzy kwestie: są nietoksyczne dla człowieka, a więc nie powodują skutków ubocznych, zapewniają pozytywną odpowiedź organizmu, bez pozbawiania go rezerw energii życiowej oraz wykazują działanie normalizujące, pomagające wrócić organizmowi do równowagi (tzw. homeostazy).

Obecnie w Internecie możemy znaleźć wiele opinii na temat adaptogenów. Najczęściej swoimi odczuciami dzielą się osoby, które prowadzą zdrowy styl życia i chcą zachować świetną formę. Warto zapoznać się z ich opinią i spróbować adaptogenów w swojej diecie. Jedną z takich opinii można znaleźć tutaj.

Gotu kola i jego działanie na cerę

Gotu Kola to adaptogen, który pierwotnie był – i nadal jest – stosowany na poprawę koncentracji i pamięci. Wykazuje właściwości wzmacniające system odpornościowy, a liczne badania wykazały, że stosowanie go przyspiesza regenerację organizmu i gojenie się ran. Ponadto poprawia funkcjonowanie układu krwionośnego. Doskonale – jak inne adaptogeny – sprawdza się również w walce ze stresem. To, co wyróżnia jednak Gotu Kolę to fakt, że na jego efekty należy poczekać nieco dłużej niż w przypadku pozostałych ziół, jednak są do tego stopnia satysfakcjonujące, że warto.

Gotu Kola nie ma żadnych przeciwskazań do stosowania. To, co ważne to fakt, że mogą stosować ją z powodzeniem osoby borykające się z problemami tarczycowymi. Jednak to co najbardziej ciekawe to fakt, że zioło to oddziałuje dobroczynnie na skórę oraz przyspiesza procesy regeneracji! Gotu Kola uchodzi za roślinę rewitalizującą i opóźniającą procesy starzenia. Dodatkowo polecany jest osobom z problemami skórnymi jak zapalenia, łuszczyca czy trądzik.

Ten adaptogen możemy również spotkać w niektórych kosmetykach, pod tajemniczą nazwą wąkroty azjatyckiej. Znajdziemy ją m.in. w produktach przeciwstarzeniowych oraz regenerujących, w walce z bliznami czy ranami.

Tagged