Jak powiększyć usta w naturalny sposób?

Jeżeli zmagacie się z kompleksem płaskich i małych ust, nie oznacza to wcale, że musicie zdecydować się na zabieg powiększania, wystarczy tylko odpowiedni makijaż i już można uzyskać doskonały efekt. Dziś przedstawimy Wam rady jak optycznie powiększyć usta bez stosowania medycyny estetycznej.

Jak malować usta, by były większe?

Wyobraźcie sobie, że można powiększyć usta, wykonując makijaż i może być to proste, a także szybkie. Na początek należy obrysować je konturówką. Należy wybrać taką, która jest miękka. Następnie trzeba dobrać właściwy kolor, który będzie zbliżony do koloru naszych ust. Pamiętajcie, że ciemna konturówka i jasne usta to nie jest dobre połączenie. Obrysowując usta nie trzymajcie się dokładnie ich kształtu. Trzeba je malować odrobinę poza czerwienią wargową. Gdy już obrysujecie wargi, delikatnie rozblendujcie kosmetyk do wewnątrz. Następnie należy wybrać błyszczyk z kwasem hialuronowym oraz witaminą A, który sprawi, że usta będą gładkie, nawilżone, ale też będą wydawać się większe. W tym przypadku również pamiętajcie jak ważna jest właściwa aplikacja. Błyszczyk nakładamy od środkowej części górnej wargi. Dopiero potem aplikator przesuwamy w stronę kącika ust, a następnie malujemy dolną wargę. 

Jak malować usta szminką, by uzyskać najlepszy efekt?

Kiedyś mówiło się, że malując usta ciemną szminką optycznie je pomniejszamy. Rzeczywiście może się tak stać, jeżeli nie nałożymy szminki odpowiednio. Przede wszystkim, aby uniknąć efektu pomniejszenia ust należy pomalować wargi tak, by stworzyć efekt ombre. Już tłumaczymy jak to zrobić. Obrysowujemy usta ciemniejszą kredką niż kolor wybranej przez nas szminki. Następnie na kontur nakładamy szminkę równo z obrysem warg, a dopiero potem lekko rozblendowujemy kosmetyk na całych ustach, stosując pędzelek. Możecie też nałożyć odrobinę rozświetlacza na łuk kupidyna. W ten sposób uzyskacie kontrast, który stworzy optyczne powiększenie. Jeszcze innym rozwiązaniem jest stosowanie dwóch kolorów pomadki, różniących się o dwa tony. Ciemniejszy nakładamy na zewnętrzne partie ust, natomiast na sam środek nakładamy jaśniejszy odcień i lekko koniuszkiem palców, całość rozprowadzamy, a następnie nakładamy na usta bezbarwny błyszczyk z mikrodrobinkami. Pamiętajcie o jeszcze jednej bardzo ważnej zasadzie, a mianowicie należy wybierać kosmetyki wysokiej jakości, które w swoim składzie mają witaminy A, C i E.         

Jak dbać o usta, by były piękne?

Aby móc cieszyć się pięknymi ustami, niewątpliwie trzeba o nie dbać. Tylko piękne i miękkie usta będą dobrze utrzymywać makijaż ust, a więc raz w tygodniu stosujcie przynajmniej raz w tygodniu peeling. Możecie kupić gotowy, ale możecie go też przygotować samodzielnie. Do miseczki dodajemy dużą łyżkę miodu oraz łyżeczkę cukru. Całość mieszamy i nakładamy na usta, a następnie masujemy je okrężnymi ruchami, usuwając spierzchnięcia czy suche skórki. Po kilku minutach nasz domowy kosmetyk wystarczy tylko zmyć ciepłą wodą. Po kilku minutach należy jeszcze nałożyć odrobinę aloesu. Najlepiej zastosować świeży sok, który zapobiega stanom zapalnym. Możecie także nakładać wieczorami na usta odrobinę miodu, przynajmniej na 10 minut. Nie smarujcie natomiast ust masłem, które pogorszy ich kondycję i spowoduje nadmierne wysuszenie. Usta bez obaw możecie nawilżać oliwą z oliwek, masłem shea, a także olejem kokosowym.      

Tagged