Jak prawidłowo myć zęby szczoteczką elektryczną?

Szczoteczka elektryczna jest obecnie bardzo chętnie wykorzystywana, bo mamy świadomość, że to właśnie ten rodzaj szczoteczki wykonuje zdecydowanie więcej ruchów w ciągu minuty, niż jesteśmy w stanie wykonać za pomocą tradycyjnej szczoteczki. Ponadto wkładamy w mycie zębów o wiele mniej energii, niżeli wykorzystując szczoteczkę pozbawioną elektryczności. Możemy więc nie tylko dokładnie umyć zęby, ale także nie musimy poświęcać na ten cel tak wiele energii niż do tej pory.

Jak myć zęby szczoteczką elektryczną krok po kroku?

Na początek musimy upewnić się, że szczoteczka jest naładowana, bo tylko tak będziemy w stanie w pełni wykorzystać jej potencjał. Najlepiej jest cały czas trzymać szczoteczkę na ładowarce, zawsze wtedy kiedy nie jest użytkowana. Dzięki temu nie będziemy musieli obawiać się, że w którymkolwiek momencie, nie będzie gotowa do użycia. Kolejnym etapem jest opłukanie szczoteczki i nałożenie na niej pasty. Zaleca się, aby nie kończyć mycia zębów przed upływem czasu, jaki pokazuje szczoteczka, a także około 30 sekund poświęcić na umycie każdego zęba z osobna. Po dokładnym wyszczotkowaniu zębów należy skupić się na języku i to z niego także usunąć osad i wszelkiego rodzaju bakterie.

Czy wystarczające jest używanie samej szczoteczki elektrycznej?

Zaleca się, aby poza dokładnym szczotkowaniem zębów za pomocą szczoteczki elektrycznej, używać także nici dentystycznej, którą bez problemu usuniemy wszelkie zalegające w przestrzeniach między zębowych pokarmy. Na końcu należy przede wszystkim wypłukać jamę ustną płynem do płukania, aby usunąć wszystko to, co pozostało po czyszczeniu szczoteczką, a także za pomocą nici dentystycznej. Tylko tak będziemy pewni, że zęby będą idealnie czyste.

O czym musimy pamiętać, kiedy do mycia wykorzystujemy szczoteczkę elektryczną?

Musimy pamiętać o tym, żeby szczoteczka elektryczna była zawsze naładowana, a także, aby regularnie wymieniać końcówki szczoteczki sonicznej. Tylko te świeże i niewyrobione będą odpowiednio dbać o nasze zęby. Im bardziej miękkie końcówki szczoteczki, tym częściej będziemy zmuszeni je wymieniać, o czym warto pamiętać. Ponadto zaleca się mimo wszystko używać dobrej jakości past do zębów. Wielu producentów szczoteczek, rekomenduje konkretne pasty, określając, które okażą się dla nas najlepsze i warto posłuchać tej rekomendacji.

Czy czas czyszczenia zębów szczoteczką elektryczną jest krótszy?

Musimy wiedzieć, że czas mycia zębów nie jest uzależniony od rodzaju szczoteczki, bo i tradycyjną i elektryczną powinniśmy myć zęby nie krócej niż 2 minuty. Jest to optymalny czas, który pozwala na każdego zęba z osobna poświęcić indywidualnie 30 sekund, co jest kluczowe. Tylko tak możemy być pewni, ze właściwie dbamy o higienę jamy ustnej, która jest kluczem do zdrowych i mocnych zębów. Plusem jest jednak to, że czyszczenie zębów szczoteczką elektryczną, choć trwa tyle czasu co w przypadku opcji tradycyjnej, to pochłania zdecydowanie mniej naszej energii. To dlatego tak chętnie wybiera się tę opcję, bo jest zdecydowanie łatwiejsza na co dzień.

Tagged