Jak się przebrać na Halloween?

halloween

Halloween, czyli święto duchów przypadające na sam koniec października, zyskuje w Polsce coraz więcej zwolenników. Z roku na rok przybywa dzieci pukających do drzwi z hasłem „cukierek albo psikus!”, a także dorosłych urządzających imprezy halloweenowe. Niewątpliwie jest to czas zabawy, podczas której możemy puścić wodze fantazji i zamienić się w dowolną postać.

W co się przebrać na Halloween?

Nie będzie przesadą stwierdzenie, że stroje halloweenowe są najważniejszym elementem składowym tego święta. Wśród propozycji znajdziesz kostiumy przerażające, budzące lęk, jaki odczuwamy, oglądając horrory, a także stroje nawiązujące do filmów i bajek. Dorośli często przebierają się za osoby sławne, związane z popkulturą, natomiast dzieci wybierają zazwyczaj przebrania typowe dla Halloween. Poniżej inspiracje i pomysły, które cieszą się największą popularnością.

przebrania dla dzieci

Proste przebrania na halloween

Wśród najchętniej wybieranych strojów są oczywiście te symbolizujące dzień Halloween. Tego typu proste przebrania możesz wykonać własnoręcznie, ale znajdziesz je także w sklepie bądź wypożyczalni.

 • Duch — to strój uwielbiany przez dzieci, ponieważ mogą się pod nim skryć, udawać niewidzialnych i straszyć! Zdecydowanie jest to przebranie, które pobudza dziecięcą kreatywność i zachęca do aktywnego uczestnictwa w zabawie.
 • Zombie — czyli kostium celowo obdarty, w ciemnych barwach, mający sprawiać wrażenie zaniedbanego. Jego dopełnieniem jest przerażający, blado-zielony makijaż z licznymi bliznami.
 • Kościotrup — Halloween nie mogłoby się odbyć bez postaci szkieleta! Trupia czaszka i wystające białe kostki na czarnym tle to sztandarowy kostium zarówno dla najmłodszych, jak i nastolatków.
 • Dynia — dla odmiany coś łagodniejszego dla oka, czyli jesienna dynia. Strój dużej, pomarańczowej dyni nadaje pogodnego, ciepłego klimatu i jest idealnym rozwiązaniem dla osób, które nie mają na celu straszyć innych.
przebranie na halloween

Postacie z bajek i filmów

Halloween to okazja do tego, aby na ten jeden dzień zamienić się w kogoś innego. Dlaczego nie przebrać się za naszą ulubioną postać z filmu?

 • Batman — jedna z najbardziej znanych postaci komiksowych. Niejeden chłopiec chciałby, choć na chwilę być jak on i ratować świat w swoim czarnym kostiumie.
 • Spider-Man — inną równie ważną postacią z komiksu jest właśnie człowiek-pająk. W tym czerwono-niebieskim stroju z pewnością będziesz zwracał na siebie uwagę.
 • Harley Quinn — postać szalona, ekscentryczna i niezwykle interesująca. To propozycja dla kobiet niebojących się wyrazistego wizerunku.
 • Księżniczka Disneya — dla dziewczynek lubiących się stroić niezbędne będzie przebranie księżniczki. Na liście najbardziej popularnych są stroje Belli, Elsy, Jasminy oraz Królewny Śnieżki.

Zwierzęta

Przebrania na Halloween to nie tylko wymyślone postaci z bajek, czy przerażające kreatury. W sklepach i wypożyczalniach masz także dostęp do strojów zwierząt. Kostiumy te są na pewno bardziej odpowiednie dla małych dzieci. Wśród propozycji znaleźć można takie zwierzęta jak:

 • wilk,
 • żaba,
 • kot,
 • lew,
 • kaczka,
 • małpa,
 • miś.
przebranie na halloween lis

Make-up

Jeśli masz już kostium, warto zadbać także o makijaż i dodatki. W zależności od postaci, w jaką się przebierasz, makijaż powinien być wyrazisty lub jedynie podkreślić charakterystyczne cechy.

Przebranie kościotrupa będzie się prezentowało niezwykle wiarygodnie, kiedy pomalujesz twarz białą i czarną farbą uwypuklając kości policzkowe oraz oczodoły. Postać zombie wymaga bladej twarzy z licznymi sztucznymi bliznami i podkrążonymi oczami.

Będąc Harley Quinn, nie możesz zapomnieć o ciemnoczerwonej szmince i charakterystycznym, czarnym serduszku na policzku bohaterki; warto pomyśleć także o peruce. Księżniczkom Disneya wystarczy delikatny makijaż ust i rzęs, a także ich atrybuty, np. czerwona róża dla Belli czy diadem dla Kopciuszka.

kobiety w makijażu na halloween

Podsumowanie

Halloween to okazja do zabawy, nie tylko dla dzieci. Jeśli wybierasz się na imprezę tematyczną, idź na całość! Oryginalny kostium i make-up sprawią, że będziesz nie do poznania. To jedyny taki dzień w roku, kiedy możesz dać upust swoim dziecięcym fantazjom, a przy okazji napędzić komuś stracha.

Wesołego Halloween!

Tagged