Jak się ubrać na drugą rocznicę ślubu? Bawełniana rocznica

Ślub – jedno z najważniejszych wydarzeń w życiu człowieka. Wspomnienia o nim warto pielęgnować na co dzień, tym bardziej w dniu rocznicy. Jak się ubrać na bawełnianą rocznicę ślubu? Można wybrać coś naprawdę ekstrawaganckiego lub postawić na klasykę.

Odważni lubią się wyróżniać, również poprzez strój

Z pewnością nie każdy zdecyduje się na to, by założyć coś zwracającego uwagę otoczenia. Jeśli jednak nie macie z tym problemu, a wręcz lubicie się wyróżniać w tłumie, dlaczego nie? Bawełnianą rocznicę można celebrować w jaskrawej sukni czy oryginalnym garniturze. Jednak nie należy się ograniczać jedynie do strojów galowych. Można nawet z nich  zrezygnować i postawić na nowoczesne stylizacje dopasowane do okoliczności, w których będziecie świętować.  To kluczowa kwestia, by charakter waszego ubioru współgrał z formą świętowania jaką przyjęliśmy na ten dzień. Można też wprowadzić własny dress code na tej imprezie. Jeśli to bawełniana rocznica, może warto iść tym tropem i postawić na wygodny ubiór? Na pewno byłoby to ciekawe rozwiązanie angażujące zaproszonych gości do kreatywnych rozwiązań.

 Poznaj znaczenie bawełnianej rocznicy z artykułu: https://lovelywedding.pl/bawelniana-rocznica

Klasyka dla lubiących umiar i prostotę

Nie każdy chce i lubi się wyróżniać poprzez ubiór. Dla ceniących sobie umiar w tym temacie mamy dobrą informację – klasyka jest zawsze na czasie i zawsze się obroni. Zwiewna romantyczna sukienka w białym kolorze z pewnością idealnie odda pełen miłości charakter wydarzenia jakim jest druga rocznica ślubu. Z kolei mężczyzna może sięgnąć po ponadczasowe garnitury, nawet te o sportowym kroju. Sprawdzą się idealnie. Osoby, które lubią klasykę przeważnie wybierają kolory stonowane takie jak biel, czerń, odcienie szarości czy granatu. W ich przypadku umiar widoczny jest również we fryzurach, makijażu czy dodatkach. Na próżno tu szukać cekinów, piór czy frędzli. Dominują gładkie faktury i proste formy. Zdecydowanie rządzi tu przekonanie, że mniej znaczy więcej. Z pewnością osoby, które w ten sposób podchodzą do mody, wybiorą bezpieczne, sprawdzone wcześniej rozwiązania.

Wykorzystaj dodatki ze ślubu

Bawełniana rocznica ślubu to idealna okazja do tego, by sięgnąć po dekoracje czy dodatki, które Para Młoda miała na sobie w dniu ślubu. To może być ozdoba do włosów, spinki do mankietów, charakterystyczna muszka, a może jakiś wyjątkowy element podarowany od bliskiej sercu osoby np. mamy czy babci. Mawia się, że diabeł tkwi w szczegółach, a widać to z pewnością właśnie podczas przygotowywania rocznicowego outfitu. Goście imprezy z pewnością zauważą starannie przygotowany strój na rocznicę bawełnianą. Można się również pokusić o przygotowanie ozdób wykorzystanych w dniu ślubu. Tutaj sprawdzą się banery z napisami czy balony. Ciekawym pomysłem jest rozstawienie kwiatów, które cieszyły oczy uczestników zabawy sprzed dwóch lat oraz potraw, które królowały wtedy na stołach. Taka sentymentalna podróż w przeszłość sprawi, że wszyscy będą wspominać wasz wielki dzień i docenią tak przygotowaną imprezę. To prosty sposób, aby nadać wydarzeniu naprawdę wyjątkowy, niepowtarzalny charakter. 

Podsumowanie

Podsumowując, ile par młodych, tyle pomysłów na świętowanie kolejnych rocznic ślubu i wyrażanie się poprzez ubiór. Tutaj każdy modowy chwyt jest dozwolony, w zależności od indywidualnych preferencji. Najważniejsze, żeby dobrze się czuć we własnej skórze. Pamiętajmy, że gusta są różne i jak mówi popularne powiedzenie, nie warto o nich dyskutować. Zadbajcie, by dzień rocznicy był wyjątkowy, a wasz ubiór odzwierciedlał stan ducha! Jeśli nadal zastanawiacie się jak się ubrać na bawełnianą rocznicę ślubu, to podpowiadamy – tak jak dyktuje wam serce. W tym wyjątkowym momencie warto zadbać o dobry nastrój i ewentualnie jakąś niespodziankę dla naszej drugiej połówki, coś co naprawdę będzie jedyne w swoim rodzaju, bardzo intymne, wasze. Poczuje się doceniona i szczęśliwa, a nie ma nic bardziej wartościowego, co można podarować drugiej osobie niż nasze zainteresowanie czy wspólny czas. Wiele par decyduje się też na podobne stylizacje w dniu rocznicy, co ma jeszcze bardziej podkreślić ich bliską relację, która ma się świetnie i stale się rozwija.