Jak wiosną ubrać niemowlę?

Wiosna to piękna pora roku, jednak trudna jeśli chodzi o warunki pogodowe. Poranki są chłodne, później temperatura wzrasta, a pod wieczór znów spada. Jak wiosną ubrać niemowlę, aby było bezpieczne? Sprawdzamy!

Stosuj zasadę ubierania warstwowego

Niezależnie od tego, czy wybierasz się na długi, czy krótki spacer, warto zastosować zasadę warstwowego ubierania. W dowolnym momencie możesz dopasować komfort termiczny niemowlęcia do aktualnego stanu pogody.

Jeśli temperatura nie przekracza 18 stopni Celsjusza, warto założyć 3 warstwy. Te składają się z body albo pajaca, sweterka lub bluzy i długich spodni i na końcu z kurtki. To daje Ci duże pole manewru. Nie można też zapomnieć o skarpetkach, które chronią młode stopy przed niską temperaturą.

Zamiast sweterka możesz wybrać też komplet dresów, a tradycyjną kurtkę zastąpisz modelem przeciwdeszczowym. W dni deszczowe i wietrzne, przyda się okrycie wierzchnie, które chroni przed niekorzystnymi warunkami, ale także zapewniają dobrą cyrkulację powietrza.

Warto zaznaczyć, że jeśli temperatura nie przekracza 15 stopni Celsjusza, konieczne jest założenie czapeczki na głowę. Powinna chronić czoło oraz uszy. Jeśli na dworze zaczyna robić się ciepło i świeci słońce, może się przydać model z rondem. Chcesz zaopatrzyć się w dobrej jakości ubrania? Pożyczka pozabankowa może Ci w tym pomóc.

Kiedy za oknem robi się cieplej, a temperatura sięga 20 stopni Celsjusza lub więcej, warto ubrać dwie warstwy ubranek. Wybierz koszulkę z długim rękawem albo bluzę zamiast kurtki. Do tego przydadzą się lekkie spodnie niemowlęce oraz buty, które chronią przed przepoceniem, ale jednocześnie zapewniają komfort.

Materiał i temperatura ma znaczenie!

Wiele mówi się o tym, że niemowlę powinno mieć założone o jedną więcej warstwę niż rodzic. Poniekąd taka metoda się sprawdza, jeśli naprawdę czujesz, że nie jest Ci ani za ciepło, ani za zimno. Trzeba też podchodzić do tego rozsądnie. Jeśli masz na sobie T-shirt, a na to sweterek rozpinany, nie jest dobrym pomysłem zakładanie kurtki puchowej Twojemu dziecku. Wtedy łatwo o przepocenie i przewianie. Pożyczka bankowa to dobre rozwiązanie, jeśli nie masz wystarczających środków.

Warto też wspomnieć o temperaturze wewnątrz wózka. Tam jest nieco cieplej, szczególnie, jeśli świeci słońce. Wtedy nie jest trudno o przegrzanie dziecka, co jest bardzo niebezpieczne dla jego zdrowia. Możesz to z łatwością sprawdzić, umieszczając dłoń na karku niemowlęcia. Jeśli jest spocony i ciepły, trzeba pozbyć się jednej z warstw ubranek.

Duże znaczenie ma materiał, z jakiego są wykonane ubranka dla niemowlęcia. Powinny być one nie tylko miękkie w dotyku, ale także chronić przed ucieczką ciepła oraz przepoceniem. Oszczędności? Pożyczka bankowa może Ci je znacznie powiększyć. Najlepiej postawić na naturalne materiały, takie jak bawełna, len czy włókna konopi. Szczególnie jest to ważne, jeśli chodzi o ubranka, które mają bezpośredni kontakt ze skórą dziecka.

Tagged