Jak wybielić swoje zęby?

Przeciętny człowiek spędza około 38 godzin rocznie patrząc na zęby w lustrze – to dużo czasu! Nie ma w tym jednak nic dziwnego – nasz uśmiech jest naszą wizytówką. Zęby to jedna z pierwszych rzeczy, na które ludzie zwracają uwagę, więc nic dziwnego, że tak wiele osób chce, aby wyglądały jak najlepiej. Wybielanie zębów jest bardzo częstą praktyką po prostowaniu zębów, na przykład przy użyciu nakładek ortodontycznych. Nakładki można znaleźć na stronie https://hellosmile.pl/. Wówczas wybielanie dopełnia efekt pięknych, zadbanych zębów. Czytaj dalej, aby poznać zalety i wady wybielania zębów.

Plusy i minusy wybielania zębów

Wybielanie zębów, jak prawie każda rzecz na świecie, może mieć swoje zalety i wady. Najważniejszą zaletą wybielania zębów jest to, że jest to łatwy sposób na upiększenie twojej twarzy. Wybielone zęby wyglądają pięknie, naturalnie i są doskonałym sposobem na poprawę wizerunku. Wybielanie zębów ma również inne korzyści. Przywraca naturalny odcień i blask twoich zębów. Wybielanie może również wzmocnić warstwę szkliwa i zapobiec uszkodzeniom. Ponadto, jeśli masz niewielką wadę estetyczną zgryzu, wybielanie może pomóc w jej kamuflowaniu. Jest to dobra opcja dla tych, których nie stać na wyprostowanie zębów tradycyjnymi metodami.

Jeśli wybielanie zębów jest przeprowadzone w nieodpowiedni sposób może mieć także wady. Korzystanie z zabiegu w gabinetach stomatologicznych jest czasochłonne i kosztowne, natomiast wykonywane w warunkach domowych przy użyciu zbyt silnych produktów wybielających, może uszkodzić szkliwo.

Dlaczego warto wybielać zęby?

Mimo wad tego rozwiązanie wybielanie zębów jest opcją, którą bez wątpienia warto wziąć pod uwagę. Istnieje wiele powodów, dla których warto przeprowadzić zabieg wybielania zębów. Wybielone zęby natychmiast poprawiają wygląd Twojej twarzy, dzięki czemu czujesz się bardziej atrakcyjnie i pięknie. Wybielanie zębów może normalizować odcień zębów i przywracać zębom naturalny blask i połysk. Dodatkowo poprawia ono samopoczucie psychiczne, ponieważ wzmacnia poczucie własnej wartości. Wybielanie zębów może również zapobiegać uszkodzeniu i rozwojowi próchnicy, dlatego łatwiej jest utrzymać zdrowie jamy ustnej. Ponadto wybielanie zębów może poprawić estetykę uśmiechu i pomóc w zatuszowaniu lekkich wad estetycznych zgryzu lub innych niechcianych skaz.

Jak wybielić zęby bezpiecznie i skutecznie?

Wybielanie zębów w klinice dentystycznej jest jedną z najbezpieczniejszych i najskuteczniejszych metod. Ten proces wybielania jest wykonywany pod okiem stomatologa i ma na celu poprawę wyglądu uśmiechu. Na początku, dentysta dokona wywiadu lekarskiego w celu określenia stanu zdrowia jamy ustnej. Następnie skonsultuje się z tobą, aby określić oczekiwany odcień zębów i ustali ilość zabiegów.

Inne możliwości

Jedną z najpopularniejszych metod domowego wybielania zębów jest stosowanie pasków wybielających. Jednak ta metoda może być kosztowna i czasochłonna, a także nie zawsze skuteczna. Inną, zdobywającą coraz większą popularność metodą jest wybielanie zębów za pomocą personalnie zaprojektowanych nakładek ortodontycznych do których nakłada się bezpieczny i nie uszkadzający szkliwa żel wybielający. Ta metoda domowego wybielania jest skuteczna, długotrwała i przy dobraniu odpowiednich preparatów – bezpieczna.

Alternatywną metodą jest zastosowanie licówek kompozytowych lub porcelanowych. Licówki to cienka, wykonana na zamówienie powłoka, którą umieszcza się na przedniej powierzchni zęba. Są one dopasowane do koloru naturalnych zębów pacjenta, dzięki czemu można nimi zatuszować wszelkie niechciane skazy. Jeśli rozważasz założenie licówek, ważne jest, aby przeanalizować zarówno zalety jak i wady tej metody.

Reasumując wybielanie zębów ma wiele pozytywów. Na rynku istnieje mnóstwo nowoczesnych rozwiązań, dzięki czemu każdy może znaleźć takie, które będzie najlepsze w jego przypadku. Przed podjęciem decyzji przeanalizuj „za i przeciw” każdej metody, tak aby podjąć najlepszą w Twoim przypadku decyzję. 

Tagged