Jak wybrać elegancki prezent na 50. rocznicę ślubu?

Niektóre uroczystości i rocznice są ważniejsze niż inne. Niewątpliwie 50. rocznica ślubu się do tych właśnie zalicza i również nie budzi wątpliwości fakt, że mało jaka para do niej dociera. Nie tylko ze względu na ograniczoną ludzką żywotność, ale rozwody, które niestety zyskują na popularności.

Tym bardziej docenić w rodzinie należy te pary, które służą wzorem wspólnego trwania w życiu przez dziesiątki lat. Jaki prezent na 50. rocznicę ślubu będzie adekwatny do rangi tej wyjątkowej uroczystości?

Rocznica po królewsku

Uroczystość z okazji 50. rocznicy ślubu musi odbyć się z pompą prosto z pałacu królewskiego. Prezent powinien być adekwatny do tych okoliczności, jak na przykład piękny obraz portretowy pary w złotej, zdobionej ramie. W zależności od stanu zdrowia tejże pary można zorganizować podróż życia w wymarzone miejsce na świecie. Równie dobrze może to być wycieczka do hotelu z wykupionym bogatym pakietem spa. Jeśli para sama nie wpadnie na taki pomysł, my jako rodzina możemy zorganizować w kościele odnowienie ślubów małżeńskich, a zaraz potem przyjęcie w ekskluzywnej restauracji. Prezent musi mieć klasę, bo dla pary to zapewne jedno z najważniejszych świąt w życiu. Jaki w takim razie elegancki prezent na 50. rocznicę ślubu wybrać dla bliskich osób?

Prezent na 50 rocznicę ślubu – symbol Złotych Godów

Taka rocznica prosi się o upamiętnienie, co można zrobić na wiele sposobów. Można stworzyć album w kształcie drewnianego serca z nadrukiem w postaci imion i dedykacji. W środku możemy ulokować fotografie, które naszym zdaniem najlepiej dokumentują wspólne życie pary. Prezenty, które można ozdobić grawerem upamiętniającym to ważne wydarzenie, zawsze będą mile widziane. Może to być ekskluzywny wazon z kryształu Swarovski, szklana statuetka w formie serca czy ekskluzywna karafka z kieliszkami. Na tych elementach możemy umieścić grawer z życzeniami dla pary, wyrazami szacunku i miłości, można też zadbać o to, by wygrawerowane było zdjęcie pary wraz z ich imionami. Pamiętajmy jednak, że uroczystość przede wszystkim ma mieć rodzinny charakter, a w rodzinie są też wnuki, a nawet prawnuki.

Prezent od wnuków na 50. rocznicę ślubu

Ważne też, by było naturalnie, a dzieci i młodzież wręczają zazwyczaj prezenty skromniejsze, co nie znaczy, że mniej znaczące. Może to być komplet ręczników ułożonych w kształt łabędzi, których zagięte głowy tworzą serce. W ładnym pudełku, które również może zawierać dedykację, będą prezentować się rozczulająco. Młodsi mogą również skomponować kosz ulubionych, ale też zdrowych przekąsek, w którym znajdą się naturalne, wzmacniające odporność soki, nalewki, powidła i suszone owoce. Oczywiście będzie też miejsce na ulubione ciasteczka, czekoladę czy dobrej jakości kawę. Wszystko to w połączeniu z dużymi kubkami, którym dzieci mogą nadać swoją własną dedykację, może nawet na wesoło. Przecież ta uroczystość ma być nie tylko poważna, ale też ciepła i dawać okazję do uśmiechu, a o ten zazwyczaj dzieci właśnie potrafią zadbać najlepiej.

Tagged