Jak wybrać lustro do przedpokoju?

Wiele osób nie docenia roli, jaką przedpokój pełni w ich mieszkaniach. Zwykle jest to w końcu niewielkie i wąskie, przechodnie pomieszczenie, w którym nie spędzamy na co dzień wiele czasu. Jednakże to właśnie w nim przygotowujemy się do wyjścia, zakładamy odzież wierzchnią i oceniamy swoją stylizację, przeglądając się w lustrze. Czynności te będą trudniejsze, jeśli nie wybierzemy odpowiedniego wyposażenia do przedpokoju. Dobre lustro w tym miejscu pomoże Ci zawsze mieć oko na swój wygląd. Jak wybrać lustro do przedpokoju?

Czy warto włączyć lustro w wyposażenie przedpokoju?

Przedpokój to często dość nieustawna przestrzeń. Odpowiednie lustro pomoże nadać jej funkcjonalności oraz będzie stanowić ozdobę. Jak ten element sprawdzi się w przedpokoju? Umieszczając w tym pomieszczeniu lustro,  nie musisz udawać się do innych części mieszkania, by się przejrzeć. Z nim można skontrolować swoją stylizację nawet wtedy, gdy już założyło się buty. Wystarczy szybki rzut oka, by upewnić się, że jest się gotowym do wyjścia. Większe lustro optycznie powiększy wąski przedpokój, doświetli go i podkreśli jego aranżację.

Ciekawe możliwości aranżacyjne daje umieszczenie lustra w centrum zabudowy przedpokoju. Można je powiesić nad konsolą czy między regałami. Bliskość mebli służących do składowania przedmiotów pozwoli nadać lustru dodatkowej funkcjonalności. Może ono posłużyć jako elegancka, wygodna toaletka do poprawiania makijażu przed wyjściem – w szufladce konsoli wystarczy tylko umieścić kosmetyki.

Lustro do przedpokoju – jak wpasować je w przestrzeń pomieszczenia?

Wybierając meble do przedpokoju, należy poświęcić szczególną uwagę temu, ile zabierają one przestrzeni. Zbyt duże modele mogą sprawić, że pomieszczenie stanie się ciasne i niewygodne w użytkowaniu. Zastanawiasz się, jak dopasować lustro do przedpokoju? Weź pod uwagę metraż tej części mieszkania. Jeśli przedpokój jest wąski lub zależy Ci na tym, by pozostał maksymalnie przestronny, dobrym wyborem będzie lustro wiszące. Warto postawić tu na większe, dłuższe modele – pozwolą Ci mieć oko na wiele elementów stylizacji.

Chcesz, by przedpokój był także miejscem składowania odzieży lub innych przedmiotów? Dla maksymalnej oszczędności przestrzeni możesz zdecydować się na zakup szafy na wymiar z lustrem osadzonym na jej froncie. Takie rozwiązanie ma wiele zalet i sprawdzi się w szczególności wtedy, gdy chce się jak najlepiej wykorzystać dostępne w przedpokoju miejsce.

Jaki model lustra umieścić w przedpokoju?

W ofertach dostawców luster znaleźć można mnóstwo modeli – od najprostszych, prostokątnych tafli pozbawionych ramy aż po niezwykle dekoracyjne egzemplarze, wzorowane na starym zdobnictwie. Duże, ale minimalistyczne pod kątem formy lustra sprawdzą się wtedy, gdy chce się uczynić przedpokój optycznie bardziej przestronnym. Świetnie pasują więc do pomieszczeń wąskich lub takich, którym przyda się doświetlenie. Modele w zdobionych ramach nadadzą przedpokojowi luksusowego charakteru. Można je osadzić w otoczeniu mebli w podobnym stylu lub uczynić z nich centralny element pomieszczenia, który będzie przyciągać wzrok każdego Twojego gościa. Te i wiele innych modeli luster znajdziesz na przykład w ofercie Galerii Wnętrz Domar.

Tagged